Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Két autó lett a nevemen....

Két autó lett a nevemen. Mindegy, hogy azonos biztostónál kötöm meg mindkettőt? Hogyan érdemes kötni ?

Figyelt kérdés

Új autót vettünk és ez is az én nevemen van. A második autó biztosítása, így B0-ról indul, dupla annyi mint az első autónak.

Hogyan érdemes kötni ?

idóvel, ha találunk gazdát a reginek, akkor azt eladnánk. Éveset ha kötünk, akkor arról úgy olvastam, hogy jóváírják, de ha jól értelmeztem, akkor csak evfordultával?

Sajnos csak online biztosításkötés van, így megköszönöm annak, aki tud segíteni.



2023. máj. 3. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahogy olcsóbb.
2023. máj. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most meg kell kötni A0-ban és később módosítani az adás vételi elküldésével.
2023. máj. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat..., azt látom, hogy nagyjából kb mindegy, hogy ugyanannál kötöm, vagy sem, mert masodik autó itt is, ott is :D

s az éves ami nyilván kedvezményes, de csak ha tényleg jóvá is írják.

2023. máj. 3. 21:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Rossz helyen olvastál. Ha eladod az autót, érdekmúlással megszűnik a biztosításod, a túlfizetés visszajár. Egyáltalán nem kell várni a biztosítási év végéig.

Mindig éves fizetési gyakoriságot választok. Mikor a biztosítási év elején eladtam az autót, három hét múlva megkaptam a biztosítótól a túlfizetést, a kármentességi és a bonus-malus igazolást úgy, hogy be sem jelentettem nekik az eladást; a gépjármű nyilvántartásból automatikus elektronikus értesítést kapnak.

Eladás után a kedvezőbb bonus-malus besorolást átkérheted a megmaradt autóra, ez biztosítási év közben is megtehető.

2023. máj. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!