Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha magánszemélytől vásárolok...

Ha magánszemélytől vásárolok autót az eredetiségvizsgálatot hogyan érdemes elvégeztetni?

Figyelt kérdés

A vevő fizeti, de ha vmi nem ok, akkor nem venném meg az autót.

Még vásárlás/adásvételi szerződés aláírása előtt végeztetném el szívem szerint.


2023. jún. 8. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:
A bevált szokás, hogy a vevő csináltatja meg, mert minden okés lesz, akkor van baj, ha nem és az eladó nem válaszol vagy nem veszi fel a telefont, mert akkor rendőrségi feljelentés és hasonlók következnek. Így nem adhatta volna el az autót. Általában viszont rendben van vagy válaszol az eladó. Megvétel előtt nem tudod megcsinálni csak meghatalmazással, de ilyenbe nem szoktak belemenni, mert addig az ő nevükön van és minden büntetést az eladó kap.
2023. jún. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha aggódsz, akkor elvihetet átvizsgálásra.Nem tudom mi van ilyenkor benne, de kérheted, hogy azokat a részeket is nézzék meg, festékvastagság, azonosítók stb, amiket ilyenkor az eredetiságvizsgán ellenőriznek.
2023. jún. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a „vevő fizeti”-t úgy gondolod, hogy a vevőnek kell végeztetnie, akkor nem értek egyet veled.

Nem a „ki fizesse?” a lényeg. Értelme annak van, ha az eladó végezteti az adásvételi szerződés érvénybe lépése és a vételár kifizetése előtt. A kötelezővé tevő jogszabály célja, hogy a vevő kapjon egy garanciát arra, hogy a jármű gyári állapotú, vagy engedélyezett, nyilvántartásban szerepelő módosítású, és az okmányai is hitelesek.

Az, hogy az eladó az árba beszámította a vizsgálat árát, az, gyakorlatilag kideríthetetlen.


Két okból szokott a biztonság helyett szerencsejáték lezajlani:

1./ az a látszat kelthető, hogy a vevőnek a kötelessége elvégeztetni, hiszen neki van szüksége rá, az átíratáshoz. Az átíratáshoz egy 60 napnál nem régebbi eredetiségvizsgálati igazolás kell; tökéletesen megfelel, bárki végeztette a vizsgálatot. (Persze, bárki nem végeztetheti: csak a tulajdonos, vagy az adásvételi szerződésen szereplő vevő; illetve a meghatalmazottjaik.)

2./ Arra szoktak hivatkozni az eladók, hogy ha 60 napon belül nem tudják eladni az autót, akkor kárba vész a vizsgálati díj. Hát, ha eleve úgy készül, hogy 60 napon belül nem tudja eladni, szóba sem érdemes állni vele. Már három hét is nagyon sok, a gyakorlatban a meghirdetéstől számítva sokkal hamarabb elkelnek; ha nem, akkor ott vagy a kért ár, vagy az autó állapota, vagy a kettő összefüggése elfogadhatatlan vevő számára.


Én, eredetiségvizsgával hirdettem és adtam el az autóim, és vevőként sosem végeztettem ilyen vizsgálatot.

Tudom, hogy az esetek kis részében adódik eredetiség gond, de bizonyára senki sem szeretne a kevés kivételbe tartozni. Márpedig, csak itt a gyakorin olvasható kérdések bizonyítják, hogy vannak segítségben reménykedő kivételek.

2023. jún. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!