Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Valaki leírná lépésről lépésre...

Valaki leírná lépésről lépésre az autó üzembentartó váltás menetét?

Figyelt kérdés

Hogy pontosan hol kezdjem, hova menjek, mi kell hozzá, stb.


Jól értelmezem, hogy az első lépés a kötelező biztosítás megkötése, és utána kell bemennem az okmányirodába a papírokkal, és ott helyben kell kifizetnem a költségeket?


szept. 30. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Üzembentartó leszel vagy tulajdonos? Ugyanis nem mindegy, mert utóbbi esetén még okmányiroda előtt van egy köröd egy eredetisegvizsgáló állomáson, vagy szervízben, ott is fizetsz. Majd az ott kapott papírral, adásvételivel és a köteleződ igazolásával mész a nevedre iratni amit vettél, és persze ott is fizetsz.
szept. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tulajdonos maradok, csak átadnám az üzembentartó jogot.
okt. 1. 13:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha közeli családtagnak, akkor nem kell eredetiség vizsga,viszont anyakönyvi kivonatot kérhetnek,mert csak akkor lesz illetékmentes.
okt. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

• Írni kell egy adásvételi szerződéshez hasonló szerződést az üzembentartói jog átadásról; űrlap ingyen elhozható kormányablakból.

Az üzembentartói jog egy vagyoni értékű jog, ami így értékesíthető, ajándékozható.

Ha az új üzembentartó a tulajdonos egyenesági hozzátartozója (egyik a másiktól származik) vagy házastársa vagy testvére, akkor az üzembentartói jog vagyonszerzési illeték megfizetése nélkül átadható (tulajdonképpen, ajándékozás). Nem kell ajándékozási szerződés, csak az űrlapon a jogügylet jellegénél az ingyenes szót kell aláhúzni, és a kormányablaki ügyintézés során okmányokkal igazolni kell az adott hozzátartozói viszonyt.

Ha nem, akkor az űrlapon a visszterhes szót kell aláhúzni. Ilyenkor a tulajdonosváltás vagyonszerzési illetékének az 1/4-ét kell megfizetni.

• Az átadás napjától kezdődően az új üzembentartónak rendelkezni kell KGFB szerződéssel; pontosabban akkori kezdőnappal kell szerződésajánlatot tennie; aztán az ügyintézésig vagy lesz belőle szerződés vagy még nem küldi a biztosító – 15 napja van az ajánlat adatainak ellenőrzésére –; a szerződésajánlat visszaigazolást is elfogadják.

• Az ügyet a tulajdonos vagy meghatalmazottja intézheti a kormányablakban. A tulajdonos nevére szóló forgalmi engedélyt le kell adni. Az ügyintézés során az új üzembentartó nevére forgalmi engedélyt állítanak ki; ennek hatezer forintos kiállítási illetékét meg kell fizetni; ha kell vagyonszerzési illetéket fizetni, akkor azt is.

Ingyenes esetben az adott hozzátartozói viszonyt okmányokkal igazolni kell.

Ügyelni kell arra, hogy az ügyintézés a szerződésen szereplő átadási dátumot követő tizenöt napon belül legyen.

• Üzembentartói jog átadásánál semmilyen esetben sem kell eredetiségvizsgálatot végeztetni.


Az üzembentartó a gépjárműadó alanya, és ő kapja az esetlegesen a vezető távollétében vagy felvétel alapján megállapított, kiszabott pótdíjat, bírságot. (Aki tulajdonos és üzembentartó is, üzembentartóként vonatkoznak rá ezek.)


A tulajdonos az üzembentartói jogot bármikor, egyoldalúan visszaveheti.

okt. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!