Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó Átiratás Csalás. Mit...

Autó Átiratás Csalás. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
eladtam az autómat egy hónappal ezelőtt, egy illetőnek, mindent az előírtak szerint tettünk. ma mentem be az okmányirodába lejelenteni az autót adózástól, és ott mondták, hogy az illető nem iratta át az autót. és én sem tehetek semmit mert 2010.júliustól új 4példányos adásvételit kell használni ezért az enyémet nem fogadják el. azt a parasztot meg nem érem el mert megszüntette a telefonszámát és nem is jelentkezik, hogy új adásvételit irhassunk, mert ugyebár akkor neki is ezt mondták hogy nem jó a mostani. félek valamit csinál a kocsival és én szívok vele. mit tehetek ilyenkor?
2010. nov. 23. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
röhejes...amúgy jogiforum.hu és kérdezd meg melyik jogszabály tiltaná, hogy egy meglévő adásvételivel leírasd a kocsit a nevedről....
2010. nov. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Valahogy csak meg lehet találni?Ha adásvételid van azon van cim is !Minél hamarabb lépj mert annál kevésbé van esély hogy visszaélnek vele!

Miért is nem jelentetted be mindjárt mikor eladtad?Gondolom leckének jó volt ez a szivatás?

Nem bántani akarlak ,csak nekem is volt már egykét szivatós helyzetem és már k---a óvatos lettem!!

2010. nov. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
semennyi pénzem sem volt akkor hogy befizessem az adót mikor lejelentem, ami pénzt a kocsiért kaptam az ment a jóöreg gáztartozásra.
2010. nov. 23. 20:53
 4/10 anonim ***** válasza:

keress meg az okmányirodában valami főnök szerűt!

ez nonszensz.

másold le nekik színesben 4 példányban és kapj*k be a ..

2010. nov. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Több probléma van:

Ha eladod az autót adott évben, attól függetlenül arra az évre Te fizeted az adót (ha nem történik meg a lejelentés, akkor jövő évben is és azután is..).

A kötelezettség az eladás évében dec. 31-ig tart, ha az eladás le lett jelentve.

Neked az eladást követő 5 munkanapon belül be kellett volna menned lejelenteni. Ekkor talán még elérted volna a vevőt is, hogy nem okés a szerződés (a formai követelményeknek mondjuk utána kellett volna nézni adás-vétel előtt!).

Nem vagyok jogász, de ha a szerződés nem felelt meg a formai követelményeknek, akkor az adás-vétel nem jöhetett létre, tehát a szerződés semmis. Talán ezzel tudsz kezdeni valamit.

2010. nov. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó író mondataiba kapaszkodnék! Ha az adásvételi érvénytelen amit esetleg egy ügyvéd meg is erősít, akkor a tiéd az autó tehát irány a rendőrség! Ki adják a körözést és...ennek már nem tom mi a menete. Nyáron én is megszívtam ezzel az új adásvételivel de előlem a vevő nem bújkált és megoldottuk nagy nehezen... Szerintem sokan szívtak emiatt!
2010. nov. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm a válaszokat. Ugyebár ő kifizette a vételárat ami jelen esetben elenyésző 95.000ft de a bírságaim többek is lehetnek. De nekem eszem ágában sincs a vételárat visszafizetni. ennyi idő után talán nem is kell ugye?
2010. nov. 26. 14:48
 8/10 A kérdező kommentje:
úgyértem ha a rendőrség megtalálja az illetőt és az autóm és vissza kell adnia, akkor nem kérheti a vételárat ugye?
2010. nov. 26. 18:38
 9/10 anonim ***** válasza:

már mértne kérhetné vissza? sőt ha nem iratja át az autót és mégis kifizette akkor mind a ketten közokirathamisítást követtek el. én egyszer már megszívtam ezzel, nem ítéltek el, de az autó többszöröse lett befizetve büntetésként.

Az autó egyértelműen a tiéd addig amíg ő nem megy be átiratni. Egyet tehetsz: leadod a kocsi rendszámát (idézőjelesen persze).

2010. dec. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

jah azt még elfelejtettem mondani, hogy az autó csak úgy a tiéd már, hogy az okmányirodában hozzád van bejegyezve. Amugy a jogos tulajdonosa már ő. Ehhez elég szóban megegyeznetek akár, és persze neki kikell fizetnie az összeget.

Nem tudom ilyen hülyeséget honnan szedsz hogy nem kell visszafizetned. Ha ebből rendőrségi ügy lesz, mert sumákoltok akkor elég rendesen perkálhattok majd a végén.

2010. dec. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!