Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladtuk az autót és nekünk...

Eladtuk az autót és nekünk jött az autópálya bírság. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Eladtuk az autót nov. 19-én.De sajnos csak dec 11-én írtuk le a nevünkről.És tegnap kaptunk egy levelet, hogy fizessünk be 15000 Ft-ot 15 napon belül mert nov 24-én matrica nélkül használták az autópályát.Ha az adásvételi már nov. 19-ére szólt akkor nekünk kell fizetni vagy nekik.És számíthatunk bírságra amiatt, hogy ilyen későn írtuk le a nevünkről?
2010. dec. 23. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyértelmű jogilag : a büntit Nektek kell fizetni.
2010. dec. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha megvan az adásvételi,KÖTELES vagy bejelenteni az okmányirodában hogy eladtad,ez még nem az átiratás,csak te szólsz hogy eladtad!Ha ezt nem tetted meg,akkor fizess....Rosszabbul jártál hidd el.
2010. dec. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Adás-vételi fénymásolatát e-mailben, vagy levélben postázd el. Azon rajta van, hogy 19-én az új tulaj átvette az autót. Lehet elfogadják.
2010. dec. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Adás-vétel után ajánlott sürgősen bemenni az okmányirodába a szerzőzéssel, és lejelenteni a tulajdonviszony megszűnését. Sajnos, ahogy leírtad, az alapján ti vagytok a hunyók.
2010. dec. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülyeséget írok, de szerintem a november 19-i dátummal ellátott _valódi_ adás-vételi elég bizonyíték arra, hogy december 24-én már nem a tiétek volt az autó.


Hogy nem jelentettétek be, az még nem jelenti az adás-vételi érvénytelenségét.

2010. dec. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Neked kell a birságot befizetned,azonban polgári peres úton visszaperelheted a vevőtől amennyiben tudod hitelt érdemlően bizonyitani hogy nem te,hanem az új tulaj vezetett.Elég necces így utólag,de nem reménytelen!
2010. dec. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem nekünk kellet fizetni.Tegnap meg is jött a papír arról, hogy nem kell fizetni.Elmondom mi a teendő, ha v.ki ugyanilyen helyzetbe kerül:

Azonnal fel kell hívni az ügyfélszolgálatot és elmondani mi történt, ezután el kell küldeni levélben az adásvételi másolatát és ezután 1-2 hét múlva már le is lesz rendezve a dolog.

2011. jan. 14. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!