Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi van olyankor, ha díjnemfize...

Mi van olyankor, ha díjnemfizetés miatt megszüntették a kötelezőmet, de a megszünés után 2 nappal befizettem az elmaradásomat, és kivágták rám a fedezetlenségi díjat? Nem vagyok köteles megfizetni ugye?

Figyelt kérdés
Kifizettem az egész összeget, erre kijött a csekk 14 ezerről, és 4 ezer lenne a negyedéves díj. Jogtalannak tartom, mert kifizettem a díjat, igaz csak utólag.
2011. ápr. 10. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Megszüntették a szerződést díj nem fizetés miatt, akkor most mi a gondod? Már bocs, de te k*rtad el.

Mivel nem volt szerződésed, ezért fedezetlenségi díjat kérnek, így megy ez, az más kérdés, hogy az utólag befizetett összeget a biztosító, azért elrakja.

2011. ápr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a gondom, hogy be van fizetve a teljes első negyedév, csak annyi. És gondolhatod, hogy lakáshitel mellett nem jókedvemből nem fizettem a biztosítást. És sajnos nincs mindenki abban a helyzetben, hogy tizenezer forintokat kidobáljon az ablakon.
2011. ápr. 10. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:
De azért kocsira telik, aha...
2011. ápr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
aha, egy 16 éves roncsra..
2011. ápr. 12. 10:54
 5/6 anonim ***** válasza:
A fedezet a lejárt hónap után még 60! napig él. Csak ezután kell megfizetni a fedezeti díjat. Te bizony hónapokig nem fizetted a biztosításodat. Gondolom inkább elfelejtetted minthogy nem volt rá pénz. Ezt a két napot nem értem. Mire fizetted be a biztosítási díjat ha megszünt a bztosításod? Újra élesztetted a szerződést a biztosítónál? Ha igen akkor csak arra a két napra kell megfizetni a fedezetlenségi díjat ami össz. 600 forint. Ha nem akkor viszont még mindíg nincs biztosításod?
2011. ápr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Minden biztosítást 60 nap díj nem fizetés miatt felmondanak.

Erre utána jön a fedezetlenségi díj.

Annyit tehetsz hg bemész a biztosítóhoz és megpróbálod vissza állíttatni a szerződésed, de ez még egy alkusznak is nagyon nehéz ügy. Civileknek még nehezebb de ha ilyen rossz a helyzeted akkor megpróbálhatod. Vagy vissza kell a biztosítóval utaltatni a pénzt. Sok sikert!!!!

2011. ápr. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!