Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eredetiségvizsgálat miért kell?

Eredetiségvizsgálat miért kell?

Figyelt kérdés

Vettem egy motort, első tulajdonostól, mindenem megvan, voltam benn az okmányirodában -mintegy utolsó lépésként- átíratni a motort és ezt is kértek. Miért kell az és mennyibe kerül?

Az a gáz, hogy az adásvételi dátumától 10 napom van hogy a nevemre átírassam és már kifutok az időből....


2011. ápr. 29. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:

bőven van időd elintézni.

azért kell, hogy fizethess.

cm3 től függ az ár

2011. ápr. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Eredet vizsga kb. 15.000,- ből megvan. Azért kell, hogy a motor nem e lopott. Ez kicsit lehúzásnak hangzik de ezzel a módszerrel már nem kevés lopott gépjárművet találtak meg.
2011. ápr. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jaa és az egész megvan egy fél óra alatt. Nem sok idő.
2011. ápr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
22én szót az adásvételi, a biztosító szerdán fogadott, ma voltam az okmányirodában és jövő hét péntekre kaptam időpontot, én meg vasárnap utazom külföldre.... tesómat akartam megkérni hogy meghatalmazással menjen be pénteken átíratni a mocit, erre MA hallom először ezt az eredetiség-vizsgálatot.... ezért írtam hogy kezdek kifutni az időből.
2011. ápr. 29. 13:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Alapjában véve az eredetvizsga nem rossz dolog, a probléma, hogy kicsit drága.


Azért találták ki,mert így könnyebben beazonosítható, ha valaki belebarmol például az alvázszámba. A jármű azonosító adatait ellenőrzik ilyenkor.

Minden tulajdonosváltozáskor meg kell csináltatni, így a vevő védve van, ha valami galibát csinált az eladó, azonnal kiderül.


Régebben sokan átütötték az alvázszámot, motorszámot, így hamisítva a jármű azonosító adatait. Mire kiderült a bibi, sokszor már nem lehetett bebizonyítani ki is tette.

Szóval nem hiába találták ki.

Az más kérdés, hogy - szerintem - az eladó kötelessége volna elvégeztetni, ezzel is igazolva, hogy minden rendben van a járművel.

2011. ápr. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!