Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Biztosítás, papírmunka

A kérdés

Eredetiségvizsgálat miért kell?

Vettem egy motort, első tulajdonostól, mindenem megvan, voltam benn az okmányirodában -mintegy utolsó lépésként- átíratni a motort és ezt is kértek. Miért kell az és mennyibe kerül?

Az a gáz, hogy az adásvételi dátumától 10 napom van hogy a nevemre átírassam és már kifutok az időből....

2011. ápr. 29. 13:20  Privát üzenet  

A válaszok

bőven van időd elintézni.

azért kell, hogy fizethess.

cm3 től függ az ár

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2011. ápr. 29. 13:33 Privát üzenet
Eredet vizsga kb. 15.000,- ből megvan. Azért kell, hogy a motor nem e lopott. Ez kicsit lehúzásnak hangzik de ezzel a módszerrel már nem kevés lopott gépjárművet találtak meg.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2011. ápr. 29. 13:35 Privát üzenet
Jaa és az egész megvan egy fél óra alatt. Nem sok idő.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2011. ápr. 29. 13:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

22én szót az adásvételi, a biztosító szerdán fogadott, ma voltam az okmányirodában és jövő hét péntekre kaptam időpontot, én meg vasárnap utazom külföldre.... tesómat akartam megkérni hogy meghatalmazással menjen be pénteken átíratni a mocit, erre MA hallom először ezt az eredetiség-vizsgálatot.... ezért írtam hogy kezdek kifutni az időből.

# 4/5Időpont 2011. ápr. 29. 13:36 Privát üzenet

Alapjában véve az eredetvizsga nem rossz dolog, a probléma, hogy kicsit drága.

Azért találták ki,mert így könnyebben beazonosítható, ha valaki belebarmol például az alvázszámba. A jármű azonosító adatait ellenőrzik ilyenkor.

Minden tulajdonosváltozáskor meg kell csináltatni, így a vevő védve van, ha valami galibát csinált az eladó, azonnal kiderül.

Régebben sokan átütötték az alvázszámot, motorszámot, így hamisítva a jármű azonosító adatait. Mire kiderült a bibi, sokszor már nem lehetett bebizonyítani ki is tette.

Szóval nem hiába találták ki.

Az más kérdés, hogy - szerintem - az eladó kötelessége volna elvégeztetni, ezzel is igazolva, hogy minden rendben van a járművel.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2011. ápr. 30. 22:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi a teendőm lépésről lépésre, ha a hitellel terhelt autómat eladom? Onnan hogy elindulunk a vevővel befizetni a bankba a záráshoz szükséges összeget, ami a vételár egyben....
Kinek mi tapasztalata a Silver-Fix Kft mobil eredetiségvizsgálat szolgáltatásáról?
Eredetiségvizsgálat kell?
Eredetiségvizsgálat visszatérítése? Januárban vettünk autót, átiratásnál kellett eredetiségvizsgálat, amit mi fizettünk. Visszaigényelhetjük a pénzt? Nekem nem igazán egyértelmá...
Magánszemélytől történő autóvásárlás esetén hogy történik az eredetiségvizsgálat? És ki fizeti?
Kinek fizetik vissza az eredetiségvizsgálat költségét? Kik tartoznak bele?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Biztosítás, papírmunka rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!