Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szeptembertől büntetésre,...

Szeptembertől büntetésre, autóelkobzásra, napi többszöri rendőri zaklatásra számíthatok?!

Figyelt kérdés

Kb. egy éve lízingelek autót egy német cégtől amit kizárólag itthon használok. Nem is tudnám regisztrálni hiszen nem tulajdonosa vagyok. Feleségem is német bérautóban ül - minden bizonnyal 30 napnál hosszabb ideig.

Nem tisztázott a "jogszerű használat" fogalma és ennél egyszerűbb esetekben is vitáztam már rendünk éber őreivel ...


2011. júl. 23. 08:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
apeh.hu-n tedd fel a kérdést, van kapcsolat vagy valami hasonló, és kérjél hivatalos állásfoglalást, amit írnak azt e rendőr is elfogadja.
2011. júl. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%

Nálam is ez a probléma.

Nekünk California-i rendszámmal van 1 Hummer, 1 350Z, és 1 Merci C. mivel ezek is csak itthon vannak használva ezért ez is bajos dolog. Állítólag nekünk majd havonta kell írni a kocsi tulajával 1 kölcsönadási szerződést, és ebbe már nem tudnak olyan könnyen belekötni.

jobban jársz ha megkéred a német állampolgárságot. :D

Én is most intézem a spanyol polgárságomat a sok sok ilyen szarság miatt ami Mo-n van

2011. júl. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%

Meg is érdemlitek!

Nissan 3500, Hummer, C osztályú Mercedesz. Olcsójános vagy, te megtehetnéd, hogy befizeted a regisztrációs adót, mert tele vagy pénzzel. Inkább trükközöl, csakhogy ne kelljen két forinttal többet fizetned. Megérdemled, hogy b@szogasson a rendőr.

2011. júl. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
41%

Lehet hogy pont ezért tellett neki ilyen szekerekre mint a Hummer,vagy Nissan 350!


Pont azért mert még az 5Ft-ost is felveszi a járdáról és mert spórol mindenütt ahol tud!


És épp ezért spórol ezen is! Nem egyszerűbb íratni minden hónapban egy kölcsönadásit mint hogy befizetni ennyit egyszerre??? ezen összespórol még egy hétköznapi autó árát!


Mondjuk leginkább az irigyek háborodnak fel ezen! Én is irigykedem(ha én is így tehetném , lehet hogy egy sokkal fiatalabb,sokkal szebb BMW-ben ülnék)! De ettől még,nem fújok másokra hogy ők sokkal tehetősebbek , hanem inkább teszek érte hogy majd netán 10-20év múlva én is tehetős legyek!

2011. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

14:53 köszönöm szépen!!

kár mindennek lehordani mert nem akarok millákad adni az államnak feleslegesen azért h ők többet nyúljanak le. amit csak tehetek mentek ki az országból.

tudod a Hummer és a Nissan regadója annyi lett volna... inkább vettem a regadónak szánt összegből a Mercit.

2011. júl. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

11:43

Lízingelek és autót bérlek .

Le sem merem írni miket mert megáll a szíved a túlzott jóindulattól.

Bocsásd meg nekem kérlek,hogy a jól menő vállalkozásomba csak így lehet autót beillesztni.

Majd ha ruppótlan csöveskukorica leszek aki még irigy is mások sikereire akkor bizisten kp.-ra veszek egy guruló klozetot és kifizetem a regdíj nevű rablóvámot ami CSAK NÁLUNK ilyen díjtételű.

Szebb jövőt !

2011. júl. 23. 15:11
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

amúgy való igaz! Sajnos az ország mindenhol a pénzt akasztja le az emberekről!! Majd csak a benzin áraknál is azt vesszük észre hogy havonta száz forintjával emelik meg!!! Szép! Amerikában 100Ft/L benzin!


Itt csak a lehúzásokon van a lényeg!

Mindennek az árát megemelik , de a béreket vele együtt nem emelik!


És akkor még csodálkozunk , hogy Németország meg Anglia 5-10évekkel előrébb jár előttünk!


BOCSÁNAT AZ OFF-ért!

2011. júl. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

nyugodtan elmondhatod! Én is kiírtam mit vezetek. A gyökerekkel meg nem kell foglalkozni, aki hülye haljon meg!



am ha már szóba került a benzin ár akkor pl a 390ft amit én fizetek érte abból a 390ből kb 33% a benzin valódi ára, 34-35% az amennyiért a kútra kerül a benzin, a többi pedig ilyen-olyan adó + áfa. tudom, mert volt kutunk is.



És vissza a leszólogatós gyerekhez. a Hummer H2-m hiába 6.0 de direkte a spórolás miatt GÁZ/BENZIN és a benzines 22-30L/100km fogyasztás helyett(számold ki ? ft!!!) gázzal 4000ft/100 km.

Szebb jövőt!

2011. júl. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
30%
kedves barátom hát elmondom neked ha már ennek az országnak az aszfaltjait koptatod akkor legyél szíves és béreljél magyar autót jó? köszönöm...
2011. júl. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Ha már rám kényszerítettétek az EU tagságot (pedig púp a hátamon) akkor - engedelmeddel- élvezném a pár előnyt a halomnyi hátrány mellé.

Ott bérelek ahol olcsóbb - ez egy egészséges árverseny.

Itthon félmillió lett volna ami Stuttgartban pont a fele.

A különbözetből kutya menhelyet működtetek - magyar kutyáknak,őseim birtokán,mely családfa hetedíziglen visszavezethető.

2011. júl. 24. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!