Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Első autó vásárlása részletre?...

Első autó vásárlása részletre? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Egyelőre tervezgetem de érdekelne hogy érdemes-e mondjuk egyy 300-400000ft értékű autót részletre megvenni? Illetve hogy egyáltalán lehet-e ugyanis most fogok elkezdeni dolgozni?! Illetve az is érdekelne hogy milyen kocsit ajánlanátok ebben az árkategóriában? Lehetőleg alacsony üzemeltetési költségekkel. Eddig az opel f astra ami nekem a legjobban tettszik, esetleg suzuki de inkább az opelt venném mert a suzuki elég gyenge anagyból van sajnos.
2011. aug. 15. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
300ezres autót is részletre akarsz venni akkor ink járj gyalog...
2011. aug. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes válaszodat, havi 80e-es kereset mellet a lakás is 20-30e-t elvisz szerinted hogy fizessek 3-400e-et kp-ba? Jah persze ha az ember azt a maradék 50e ft-ot midnen hónapban félreteszi több mint fél éven keresztül akkor esetleg de olyat nem ismerek. És lett volna egy swift ami 110e ft volt és belement volna a srác a részletbe. Nem midnenkinek rak a popsija alá apuci meg anyuci autót!!
2011. aug. 15. 14:17
 3/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, szerintem valami régi mercit vegyèl az tartja az értékét és jó is.:)
2011. aug. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Havi 80e-s keresetből nem fogod tudni fenntartani az autódat (legyen az akár Swift akár Astra) a mai Magyarországon, akárhogy is szépítjük a dolgot. Számoljj:

Ha csak mondjuk hetente egyszer-kétszer használod rövidebb utakra (mondjuk bevásárlás) akkor is beleraksz az autób minimum évi 6-7000 kilométert. Ez benzinárban azt jelenti hogy minimum havi 15.000 forint a benzinpénz, de reálisan a dolog inkább 20e-től megy felfele. A gépjárműadó minimum 5000 forint, a kötelező 30000 egy évben, és akkor még nem is nagyon használtad az autót. A javítási költségekre szintén fel lehet számolni havi 6-7 ezer forintot, de ez egy ilyen öreg autónál lutri hogy mi romlik el (vagy hogy milyen szerelőt fogsz ki), simán belefuthatsz bármikor egy 70-80 ezer forintos javításba... hiába a Swift vagy Astra megbízható hírneve, úgyhogy a havi fenntartási költségek olyan 30-35 ezer forintnál kezdődnek. Egy ilyen alacsony kereset mellé még egy részletfizetéses autós is bevállalni öngyilkosság lenne, ezt pénzügyi és nem autózási nézőpontból mondom.

2011. aug. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ár-érték arányban a Suzuki szerintem verhetetlen. A kaszni valóban nagyon gáz, de a fenntartási költsége nagyon alacsony (a konstrukció gyakorlatilag elnyűhetetlen, a kopó alkatrészek cseréjén kívül nem kell hozzányúlni). Csak ajánlani tudom, nekem is az van és nagyon szeretem.
2011. aug. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"lett volna egy swift ami 110e ft volt és belement volna a srác a részletbe"

110 ezer forintért csak bontóba való, lejárt vagy külföldi okmányokkal rendelkező autót kapz és mégha Swift is akkor is beleölhetsz ugyanennyit hogy biztonságosan közlekedhess vele (gumik, olajak, meg ennyiért tuti lerobbant műszakilag is...)

2011. aug. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Elsőnek komolyan igaza volt, akárhogy is értelmezted.

Ha mindenképp szeretnél autótulajdonos lenni, akkor azt tanácsolom, hogy várj ki. Tudom milyen szar az, amikor lelkesedsz valamiért,de várnod kell. Az idő neked dolgozik, több autót nézel át, jobban tájékozódsz, utána olvasgatsz a típusoknak, milyen hibáik vannak stb. ez idő alatt pedig szépen gyűjtögeted a pénzt. Amikor meglesz a kellő pénz, a megfelelő kocsi, akkor jön el a Te időd.

2011. aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Első vok, pont ezek miatt mondtam anit mondtam, mégha szemétségnek is hangzik. Ennyi pénzből én csakis trabantot vennék, olcsó fenttartani, szinte 0 szervízigény, és mindenhova elvisz, egyszerű mint a pofon kicsi hibalehetőség. Suzukit meg semmi pénzért ne érdemes venni, mert szar. Ha új akk azért, értéktartás 0 ha meg régi akkor meg azért mert papírautó, 3k ért szép Trabi vegy vagy egy lepukkadt mercit de arra számolj rá egy százezret min amit kökteni kell rá
2011. aug. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igazad van! A Suzuki sz@r, mert papír, de a trabi bezzeg... az egy vasszörny.:D
2011. aug. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
hát szivesebben is ülnék be egy trabiba mint a suziba
2011. aug. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!