Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Magyar allampolgar vagyok...

Magyar allampolgar vagyok magyar es osztrak bejelentett lakcimmel. Tartozkodasi arany kb 60-40. Hasznalhatok osztrak rendszamot magyarba?

Figyelt kérdés
A kerdes adott. Koszonom a valaszokat elore is!
2012. febr. 16. 10:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha van bejelentett magyar lakcímed, akkor 24 óráig.
2012. febr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

És a rendőr honnan fogja tudni, hogy mikor telik le a 24 óra?

Ha tudod igazolni, hogy van osztrák lakcímed, akkor használhatod.

2012. febr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Valoban honnan tudja h mikor jottem be? Akkor masodik: ez tuti vagy csak sajat velemeny?
2012. febr. 16. 13:46
 4/15 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Németországban élek, itt a követségen hívták fel a figyelmemet arra, hogy ha német autóval megyek, legyen nálam lakcímbejelentő (német), különben levehetik a rendszámot az autóról. Ha igazolom, hogy kint élek, akkor használhatom az autót. Erről a kezembe nyomták a rendeletet is, úgyhogy ez biztos.
2012. febr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
igen ha igazolod hogy van kinnti lakcimed akkor elvileg nem lehet gond!viszont azt tudnod kell hogy az osztrak papirt a rendor nem fogja elfogadni az ugyanis onmagaban nem ervenyes,hivatalos fordito irodaval magyarra kell fordittasd,vagy az osztrakoknal a magyar kovetsegen kell igenyelned egy magyar nyelvu papirt az osztrak melle.............de amugy aki kitalalta ezt a kinlodast ezzel a kulfoldi rendszammal,hogy nem lehet vele kozlekedni annak cápák kellettek volna hogy ússzanak a magzatvizébe.....
2012. febr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egy közeli rokonom ferje osztrak, neki is van mind2 cime. Ezek szerint, a ferje osztrak autojat nem vezetheti Magyarban? Es ö a felesege magyar autojat Osztrakban, Magyarban?

Mert mindketten hasznaljak a masiket itt is, ott is.

2012. febr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
én majdnem fele felébe lakok, de mindenképp osztrák kocsit akarok, olcsóbb sokkal.. meg jobb is a választék, mivel német kocsit akarok németországból, a költségek eléggé kicsik a magyar helyzethez képest.. köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 16. 20:45
 8/15 anonim ***** válasza:

Hogyan lenne olcsobb az osztrak kocsi???

Az uj valamivel olcsobb, de a biztositas, amit evente fizetsz, a magyar az osztraknak töredeke... Erröl tajekozodtal? (500-1000 euro az atlag, mig Magyarban 40-50 eurobol kijön + az önkomanyzatnak fizetsz evi ketszer kb ugyanennyit.)

2012. febr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Figyelj, nemet kocsit akarok nemetorszagbol. Ugye azon nem veszunk ossze hogy ott olcsobb? (mobile.de) tudtommal A es D kozt nincs regisztracios kotelezettseg. A tobbinek meg utana nezek koszi h irtad. Lehet tenyleg tobb.
2012. febr. 17. 08:34
 10/15 anonim ***** válasza:
a 8-as valaszolo jol irja......az osztrakoknal lehet olcsobb maga az auto de a fenntartasa sokkal tobb......az osztrakoknal kb annyit kell fizetned biztositast havonta ahany lovas a kocsid....tehat ha csak egy atlagos 80-90loeros autot nezunk mar akkor is kb 1000 euro evente a dij.......
2012. febr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!