Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Biztosítóm nem jelezte, hogy...

Biztosítóm nem jelezte, hogy díjhátralékunk van a baleseti adó miatt. (KGFB) Most tudtam meg, hogy még tartozunk vele. Az évfordulóval történő biztosítás felmondásom akkor érvénytelen?

Figyelt kérdés
A díjjal fedezett időszak megrövidült kicsivel a baleseti adó miatt. Nem érkezett díjbekérő, értesítés, felszólítás, hogy tartozok. Fenyegetés sem, hogy 60 nappal törlik, ha nem fizetek. Közben elfaxoltam az évfordulóval történő felmondást. Még telefonon is érdeklődtem, hogy beérkezett-e rendben. Akkor azt mondták, igen. Az ügyfélszolgálatos bár kért kötvényszámot, hogy belenézhessen a biztosításomba, nem jelezte, hogy bármi gond lenne. Azt mondta, így rendben lesz. Elhittem, megnyugodtam. Mégis érvénytelen lehet így a felmondásom?

2012. ápr. 20. 15:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nem lesz érvénytelen, csak nem adnak bonus.malus igazolást, amíg be nem fizeted a hátralékot!
2012. ápr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:

Nem értem ezt a baleseti adót. Tavaly óta vagyunk egy biztosítónál,nem mondtunk fel év végén,vártuk januárban a köv.csekket. Majd az okmányirodából tudtuk meg év elején,hogy nem él a biztosításunk. Azóta levelezek a biztosítónkkal. Már új biztosítást is kötöttem februárban,hogy legyen. ~ 4000 Ft-os negyedéves csekk helyett egy ~ 85.000 Ft-os csekket küldtek és most,hónapokkal később erre hivatkoznak. Mit tegyek? Mostmár tényleg nem értek semmit. Tavaly sem sem semmikor Mi sem kaptunk semmiféle értesítőt semmiféle fedezetlenségi díjról. Meg most az sem teljesen világos mi köze a kettőnek egymáshoz!?

Idézet a mostani levélből amit kaptam:

"A fedezetlenségi díjat a MABISZ állapítja meg a biztosítással nem fedezett napokra vonatkozóan, amelynek összege az Ön esetében: 58100-Ft.

A baleseti adóról a 2011.évi CIII.törvény II. fejezete rendelkezik, amely szerint 2012.január elsejétől baleseti adót is kell fizetni.

Ennek összege az Ön kötvényén: 21120-Ft."


Kérem segítsenek! Mi ez? Itt ahogy olvastam ilyen 1.600 Ft-okat fizetnek egész évre baleseti adónak...nem értem...

2012. ápr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó,

Nekünk is azt tanácsolták, hogy a levelezés/vita időszakára is kössek biztosítást, mert bizony ketyeg a fedezetlenségi díj, ami iszonyatos összeg és százalékosan növeli a baleseti adó. És nincs mese, ki kell fizetni. Én pont most kértem tanácsot a PSZÁF-től...

2012. ápr. 23. 11:37
 4/24 anonim válasza:

Nekem az a szép,hogy egyáltalán nem is tanácsoltak még ilyet sem!:) Én éreztem azt,hogy amíg ezek nem képesek válaszolni,addig kötök egy másikat aztán gondoltam majd összevonják vagy akármi,dehát először is az előtt álltam értetlenül miért nem kaptunk januárban csekket...Aztán most meg leshetek,hogy mert megszüntették,egy olyan díj tartozás miatt amiről nem kaptunk csekket!:O Érti ezt valaki!!!?:)

Állítólag tavaly kaptunk ~8000 ft-os fedezetlenségi díjról csekket és ez most azért lett ~85.000,de hol van a 8ezres csekk? Erről mindenki lapít! Mit tehetek?

2012. ápr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
Ja és köszönöm szépen Kedves Kérdező,hogy segítesz,miközben Én idepofátlankodtam az Én problémámmal!:)
2012. ápr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Ahogy Te is írtad, hogy nem kaptad meg az értesítést, valahogy nekem is csak az az egy levél nem érkezett meg a biztosítótól, minden más igen... Állítólag küldték, de ők ezt hogy tudják igazolni? Minden levelemet simán adták fel...
2012. ápr. 23. 16:00
 7/24 anonim válasza:

Érzem Én,hogy itt Nekünk van igazunk! Nem fogom hagyni!


Bármi jött a kocsira azt Mi mindig befizettünk mindent,mert Nálunk a kocsi a pénzkereső,az első,hogy az rendbe legyen...tehát tuti nem a Mi hibánkból van ez az egész...


Majd még jelentkezem ha kegyeskednek válaszolni!


Köszi!:)

2012. ápr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Baleseti adót ugyanazon a módon (jelen esetben csekken) és ugyanazzal a gyakorisággal kell befizetni, mint a biztosítást. Az esetek túlnyomó többségében egyazon csekken, tehát meg kellett volna kapni! Vagy felszólítást vagy valamit! Ne várjon levélre, hívja a biztosítót, kérjen a tanácsot PSZÁF-tól, mert telik az idő!
2012. ápr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Jó ez a PSZÁF, én is megerősítem. Kérdezni kell őket, mert segítenek és nagyon képben vannak. Kíváncsi vagyok, hogy alakul az ügyed, írd majd meg. Én is írok majd.
2012. ápr. 25. 17:46
 10/24 anonim válasza:

Most ott tart az ügy,hogy kinyögték,tavaly szeptember és idén feb.14 közti időszakra szól a fedezetlenségi díj. Ami azért érdekes,mert a kocsiba van a csekkünk ami idén jan.3-ig szólt,majd beszkennelem Nekik. S mivel ugye nem kaptuk januárban a következő,első negyedéves csekket,azért kötöttem egy újat feb.14-től. De ezt meg is írtam Nekik,hogy azért kötöttem,hogy legyen,mivel Tőlük nem kaptunk. Szóval ez már kész káosz.

Köszi!

2012. ápr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!