Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Biztosítóm nem jelezte, hogy...

Biztosítóm nem jelezte, hogy díjhátralékunk van a baleseti adó miatt. (KGFB) Most tudtam meg, hogy még tartozunk vele. Az évfordulóval történő biztosítás felmondásom akkor érvénytelen?

Figyelt kérdés
A díjjal fedezett időszak megrövidült kicsivel a baleseti adó miatt. Nem érkezett díjbekérő, értesítés, felszólítás, hogy tartozok. Fenyegetés sem, hogy 60 nappal törlik, ha nem fizetek. Közben elfaxoltam az évfordulóval történő felmondást. Még telefonon is érdeklődtem, hogy beérkezett-e rendben. Akkor azt mondták, igen. Az ügyfélszolgálatos bár kért kötvényszámot, hogy belenézhessen a biztosításomba, nem jelezte, hogy bármi gond lenne. Azt mondta, így rendben lesz. Elhittem, megnyugodtam. Mégis érvénytelen lehet így a felmondásom?

2012. ápr. 20. 15:08
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Ha jan.3-ig van csekked befizetve és febr. 14-től meg új szerződésed van, akkor csak beismerik végül, hogy tévedtek, nem? A törlésnek meg sem kellett volna történnie. Ha igazoltan fedezve volt a biztosításod 01.03-ig, akkor csak márciusban mondhattak volna fel.

Amúgy Neked mennyi idő alatt jöttek a válaszok és milyen formában leveleztetek? E-mail vagy ajánlott levél?

2012. máj. 3. 11:15
 12/24 anonim válasza:

Hát ez már kész téboly komolyan mondom.

E-mailben levelezem Velük,pár munkanapon belül válaszolni szoktak,de nagyon kis léptékben haladunk. A telefonos ügyfélszolgálatot hiába hívtam annó,ott mondták ezt az e-mail címet,hogy itt tudom elérni az "illetékes kollegákat" de itt is adogatják össze-vissza.

Most szó szerint ezt írták:

"Tájékoztatjuk, hogy amennyiben az említett csekkről a másolatot megkapjuk, úgy tudunk érdemi választ adni Önnek.

Nyilvántartásunk szerint 9171-Ft díj érkezett a törlést követően az XY szerződésre, amelyből visszautaltunk decemberben 990-Ft-ot. Üdvözlettel:..."


Emlékszem,hogy kaptunk vissza pénz,de nem is értettük,hát arra gondoltunk volt egy túlfizetés. Törlésről meg mondom,egyáltalán nem kaptunk tavaly értesítőt. Tehát nevetséges.

Most akkor ha a csekkem tényleg jan.3-ig szól(már pedig így van csak mindig elfelejtem kivenni a kocsiból ami alig van itthon),akkor az van amit írsz,hogy márciusig békén is kellett volna hagyniuk? Tehát jan 3-től feb 14-ig se vádolhatnak fedezettlenséggel?

Eleve nem is értem ezt az e-mailt,amit most írtak!Gondolom az a ~9ezres csekk lesz a jan.3-as,akkor tudnak róla...nem értem komolyan mondom...


Köszi!

2012. máj. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, ha jan. 3-ig fedezett lenne a biztosításod onnantól számítva 60 nap haladékot kellett volna kapnod az esedékes díj befizetésére. De ők már tavaly töröltek, ahogy írtad, szóval mégse így van.

De nem értem, ha kaptak pénzt tavaly és még egy kicsit vissza is utaltak belőle, akkor a náluk maradt részt mire könyvelték el? Ha törlés után érkezett a pénz hozzájuk, miért nem utalták vissza mindet, hiszen már nem élő szerződésre érkezett.

(Nekünk is volt tavaly egy ilyen, töröltek, mire megérkezett az éves díj. De visszaküldték hiánytalanul. Majd újra kötöttem a szerződést és újra befizettem az éves díjat.)

Amúgy a csekket mikor fizetted be? Mert lehet hogy már szeptember óta esedékes lett volna és a 60 nap letelt. Töröltek, majd megérkezett a befizetésed.

Nem lehet, hogy így volt?

De ettől függetlenül kötelesek lettek volna a 30 nap elteltével figyelmeztetni, a 60. napon bekövetkező törlésről 15 napon belül értesíteni. Igazolható módon... (Ez nem tudom mit jelent pontosan.)

2012. máj. 4. 16:15
 14/24 anonim válasza:
Eleve fogalmunk nem volt érted,hogy töröltek bármit is és ha igen azt miért. A pénzvisszaküldés sem volt megindokolva levéllel, eleve ha mindet visszaküldték volna az már gyanús lett volna... Annyi tűnt fel,hogy jan 3-ig volt érvényes csekkünk és lestünk év elején,hogy miért nem kapjuk a következőt...innen indult az egész.:)
2012. máj. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Az én ügyem meg ott tart, hogy kaptam egy levelet, amiben semmilyen kérdésemre nem válaszoltak.

Újra megírták, hogy megszüntették a biztosításomat, csak érdekes módon most egy másik dátummal.

Tartottam tőle... akkor most írhatok a PSZÁF-nek...

2012. máj. 9. 16:52
 16/24 anonim válasza:
Nekem is először egy 2 évvel ezelőtti dátumot mondtak,hogy amikor vettük a kocsit nem kötöttünk rá egyből biztosítást és azért fedezetlenség...most meg látod tavaly szept és idén feb közti időszakról beszélnek. Bár nem zárja ki egymást a kettő,hogy egyik a másiknak a következménye,de a 2 évvel ezelőtti sem a Mi hibánk (nem tudom mondtam-e,hogy az Ő rendszerük nem engedte a decemberi bizt.kötést).Tehát vicc.
2012. máj. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
Szia! Figyelj most kaptam meg az ügyemben az eredményt a biztosítótól,hosszas levelezés és magyarázkodás után ennyit: "Illetékes kollégáink a korábbi fedezetlenségi díjat jogosnak találták. " S megszüntették újra a biztosításom. Szerintem totálisan jogtalan ez az egész. Nemtudom micsináljak!? Pszaf vagy fogyasztóvédelem? Hogyan? Átküldeném valakinek az egész levelezésem e-mailben amit a biztosítóval folytattam.
2012. jún. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:

Azt kérik kössem újra a biztosításom,hogy ne képződjön újabb fedezetlenségi díj. Mi van,ha másnál kötöm meg? Mert ezek után Velük már nem szívesen foglalkoznék...

Köszi a segítséget! Nem tudom hogy tudnék jól kijönni ebből az egészből...:(

2012. jún. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Szerintem ne kösd újra. Írtam privát üzenetet.

Amúgy én sem boldogultam a biztosítómmal... most áll a kocsim az udvaron. Szerencsére nyári szünet van és nem kell az oviba járáshoz. Még nincs megoldva a dolog, de dolgozunk az ügyön. Ha rajtam múlik, engem nem lát többet a biztosító az biztos. Ekkora a válság, hogy foggal-körömmel ragaszkodni kell egy ilyen kis 30-40eFt-os kötelezőhöz??? (Máshol csak 20-ba lenne amúgy, ezért akartam váltani, de nem engedtek el...)

2012. jún. 20. 17:42
 20/24 A kérdező kommentje:
E-mailt kaptam a panaszomra, 60 napra. Elnézést kérnek mindenért, a késői válaszért, mindent helyrehoznak, módosítanak, ahogy én kértem... Sose gondoltam volna...
2012. jún. 22. 10:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!