Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Családon belül átadnám az...

Családon belül átadnám az autómat és új üzembentartó lenne bejegyezve a forgalmiba. Mennyibe kerül ez?

Figyelt kérdés
Az átírási illeték 25 vagy 50%-át kell ilyenkor fizetni? Olvastam a neten, hogy ellenérték fejében történő átadáskor 25%, de ez hogy néz ki a gyakorlatban? Beleírjuk a szerződésbe, hogy x összegért (akár 10eFt-ért) átadom? És ennek van valami további költsége? Úgy értem, hogy az 50% helyett így csak 25%-ot kell fizetni, így olcsóbb, de valami hátránya nincs esetleg? Vagy írjátok már meg hogy is van ez. Előre is köszi!

2012. máj. 10. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez úgy működik, hogy van a vagyonszerzési illeték, ami

az autó hengerűrtartalmának minden megkezdett köbcentije után 18 forint (1890 köbcentiig). 1890 köbcenti felett 24 forint.


Kiszámolod hogy mondjuk 1400 köbcenti után a vagyonszerzési illeték: 25.200 Ft


Ennek a 25%-a: 6300 Ft.


Na ennyit kell fizetni illetékként, plusz 6000 Ft új forgalmi.

2012. máj. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ehhez az kell, hogy ellenérték fejében történjen az üzembentartói jog átadása? És ezt le kell írni a szerződésben? Az illetékszámolásra találtam valami kalkulátort, de sokkal nagyobb összeget adott ki, mint 24*1910 cm3. (A kocsi korát is kérte és 71.500Ft jött ki. Jó sok lesz még a negyede is...)
2012. máj. 10. 14:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Nee írasd át...

A biztosítóddal kötsz egy üzembetartói szerződést és fizeti ő tovább a kötelezőt. Ennyi a történet ne bonyolítsd...

Írtok egy kölcsönadási szerződést amivel véded magad mellette és ennyi.

2012. máj. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De ha bonyolítani akarod menj be az önkormányzatba és jól levesznek 70-80 ezerre és lényegében ugyanez lesz a végeredmény csak a forgalmiba is belevasalják azt az egy szót hogy üzembetartó xy...
2012. máj. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, de nálam az a gond, hogy szeretnék a biztosítómtól elmenni... Megérne annyit, hogy az átírási illeték 25%-át kifizessem. Csak azt nem tudom, ez valóban csak ennyibe kerülne?
2012. máj. 11. 07:16
 6/6 anonim ***** válasza:

3/5


Ez nem teljesen így van. Alap esetben is az üzembentartónak KELL biztosítást kötnie, kivéve ha nincs bejegyezve. A biztosító meg kérni fogja a forgalmit és üzembentartói szerződést. Sima kölcsönadásival nem lesz üzembentartó.

2012. máj. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!