Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy tudnák egy tulajdonost...

Gelencsér Ádám kérdése:

Hogy tudnák egy tulajdonost előkeríteni, vagy most eltudom így adni mert volt annyi jogszabály változás, hogy nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha forgalmira az van írva hogy üzembentartó vagyok, a hátulján pedig, hogy törzskönyvkiadás megtagadva, akitől vettem 2009-ben ő is így volt, és ha én akarom a törzskönyvet akkor azt se tudom kit keressek, de az autót el akarom adni, Amikor vettem egyszerűen csak annyit kellet írni az adásvételire, hogy nem tulajdonos, hanem üzembentartó és üzembentartónak,

2012. máj. 15. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát Ádám szerintem téged nagyon valószínű hogy átbasztak.
2012. máj. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát, alighanem kicsit át lettél ejtve. Már akkor sem lett volna szabad megvenni, mikor üzembentartóival okosba' megoldottad. Általában nem véletlen, ha megtagadják a törzskönyv kiadását, valami miatt elidegenítési opció van az autón, azért csak üzembentartóival tudtad megvenni.

Ebben az esetben a tulajdonos járhat el, neki kell elintéznie, hogy feloldják a korlátozást. Megkeresed azt a jóembert, aki a forgalmiban tulajdonosként szerepel (ha szerencséd van, arról van szó, akitől vetted az autót), aztán megérdeklődöd, mi újság is van a törzskönyvvel. Ha neki nem kell, nem keríti elő, akkor minden marad úgy, ahogy volt, legfeljebb te lemondasz az üzembentartói jogodról, a forgalmiban meg egyedül marad derék emberünk, mint tulajdonos.

Te viszont nem adhatod el az autót, mert nem a te tulajdonodban van. Nem tudsz mit tenni vele.

2012. máj. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az autó azé akinél a törzskönyv van - a többi mellékes.

Ez 100% !

2012. máj. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írják - vagy lepasszolod üzembentartóival tovább okosba' (hogy aztán más szívasson vele), vagy megkeresed a jóembert és egyezkedsz vele..


..de ha meg is találod, akkor se lesz egyszerű. Ahhoz hogy el tudd adni nálad kell lennie a törzskönyvnek, neked kell lenni az 1/1 hányadú tulajnak. Persze ez is mehet okosba', két adásvételivel - amivel az átiratást megspórolod, csak a két dátum között nem lehet az átiratási időnél hosszabb, vagy megbüntethetnek - de a vevőnek szvsz ez sem fog tetszeni.

2012. máj. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen autó amiről szó van?
2012. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egy 24 éves 2-es golfról van szó, de senki semmit nem mond róla okmányiroda se, én vagyok az üzembentartó és megakarom venni az autót, de nem tudom ki a tulaj.
2012. máj. 20. 18:23
 7/7 anonim ***** válasza:
A tulajdonos az, aki be van írva a forgalmiba. Az oda bejegyzett adatok alapján kell elindulnod. Ha azóta felszívódott a derék tulajdonos, akkor nem sokat tudsz tenni.
2012. máj. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!