Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Külföldön lakom, de magyar...

Külföldön lakom, de magyar jogsit szeretnék, hogyan szerezhetem meg mielöbb?

Figyelt kérdés
külföldön lakom, a kisfiam most 6 honapos.elötte 2 évet vezettem jogsi nélkül,tudom persze hiba volt,de nem kaptak el egyszer sem.most viszont ott vagyok hogy szeretnék jogositvänyt szerezni mielöbb de magyart!mivel ugye jogsi nélkül mär nem vezetek a kisfiam miatt sem.jo lenne ha valaki tudna segiteni ez ügyben,akär megvenni,bejelentettet hisz nem järok nagyon magyarorszägra de a jogsi meg kell:(.kösziii
2008. ápr. 30. 16:04
 1/8 anonim válasza:
100%

Szerintem ha bejelentett vagy,letudod tenni az adott országban is a jogsit(mert ha jól tudom kompatibilis),az már persze más kérdés,hogy egyáltalán le akarod-e tenni,vagy megvenni...Szerintem már csak a kisfiad miatt is érdemesebb letenni,mint megvenni

Remélem azért tudtam segíteni :)

2008. máj. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

persze bármelyik országban leteheted a jogsit, ha nem eus max ha egyszer haza költözöl otthon honosítani kell. persze otthon 1000€ alatt meg van pl nálunk (németország)kb 2000€ . otthon kb 1 hónap a legrövidebb idö, de ezt elöre egyeztetned kell a sulival.


amúgy szerintem ezeket az új jogsikat nem nagyon hamisítják már. mert mikor elloptáka papírjaim csak a régi személyimet vitték el a kártyás dokumentumjaimat eldobták. amúgy meg pl csinálsz egy balesetet vagy beléd mennek, akkor elég gáz lesz hogy hamis jogsid van, szerintem kapásbol kitoloncolnak, vagy elég komoly büntetést kapsz. meg tökre nem lehet jó a gyerekkel a rendörségen üldögélni.

2008. máj. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Mi lehet itt a kérdés?

Ha magyar állampolgár vagy és külföldön élsz, akkor szépen hazajössz, és levizsgázol. Persze, nálunk sajnos ez nagyon rövid idő alatt megy.

Annyit is érnek ezek a jogosítványok.

Ha viszont nem vagy magyar állampolgár, akkor tedd csak szépen le a vizsgákat ott, ahol az állampolgárságod a bizonysága a hovatartozásnak.

Ha drága, akkor spórolj!

2008. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az utolso välaszadohoz:azert olyan bonyolult a helazetem mert van egy 6 honapos kisfiam,és igy nem tudok ugrälni Magyarorszäg és sväjc között.....ezert "kicsit"nehez a történet...
2008. máj. 4. 14:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ott kell megszerezni a jogsit ahol elsz,amennyiben az utazas korulmenyes.

Esetleg meg lehet probalni megegyezni az autoiskolaval,hogy csak vizsgazni josz,amennyiben ebbe beleegyeznek.

2008. máj. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
tuti, hogy nem lehetséges, hogy csak a vizsga idejére kelljen hazajönni. Törvény írja elő a kötelezően vett óraszámokat elméleti és gyakorlati terén. Emellett még van az EÜ, ami plusz 3-4 óra, megint csak kötelező. Alapvetően nem is értem a problémádat. Már ne haragudj meg, de eléggé hanyag lehetsz, úgy a saját mind mások biztoságát tekintve: 2 év vezetés, és még sosem volt még egy segédmotoros vizsgád sem? Tudod azt, hogy ha nem a te kocsiddal mész, és balesetet okozol, te is ülni fogsz, (6 hónapos gyerek ide vagy oda) illetve AKIÉ A KOCSI AZ IS??? A másik: Meg akarod venni a jogsit? Életösztönből 1 es leülhetsz. Szerinted attól tudsz már minden szabályt, mert vezettél két évet? Ha a gyereked meghal, kit hibáztatnál, miután ülnél otthon, és tudnád, hogy a saját hibádból halt meg? Vagy azt hibáztatnád, akitől VETTED (ész megáll, elköszön, és fejest ugrik a betonba) a jogosítványt?
2008. júl. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

utolso vàlaszadoho..remélem elolvassa még valamikor......ott kezdödik a sztory!¨¨¨¨¨¨¨!!!hogy:


amikor vezettem nem volt gyerekem! amäsik meg ha elolvasàd a kéRdéSt pontosan abba teljesen benne van hogy màr nem vezetek josgi nélkül mivel van gyrerekem!tehät olyanokra ne térj ki amit nem is irtam...kösz.mellesleg häl istennek mär sikerült beszzélnem egy sulival akik partenerek abban hogy ne jrjak be és otthon tanuljak.hosz külföldröl nem lenne egyszerü.mellesleg azt modnom a utolsonak...gondolkozz el te miben vagy hanyag az életben...és ne mäsokon ugrälj!én hanyag voltam!de nem vagyok!mert a kisfiam az életem és sosem kocäztnàm az életét te igen idiota!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:@:@

2008. aug. 4. 09:23
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Valami nem volt tiszta, azt látom...


"Törvény írja elő a kötelezően vett óraszámokat elméleti és gyakorlati terén."


Ha te "megegyeztél" akkor az TÖRVÉNYELLENES. Mi ebben olyan nehéz? Ja...... hogy akkor visszatérünk oda, hogy hülyeséget beszélsz, hogy már felelősségteljes vagy?


Akkor a tények:

1.Valószínű, hogy nagyon fiatal vagy, mert különben nem kérdeztél volna ilyen butaságokat, és a végén még nem kontráztál volna rá.


2. Nem beszélsz egy flamand nyelvet sem, ebből kifolyólag nem tudod helyben megszerezni a jogsit. A já és a sőőőn nem ér!


3. Azért mert van gyerek, még nem lesz automatikusan felelősségtudat, és ezektől nem leszel felnőtt.


4. Ha most kiderülne, hogy már harminc vagy, és éppen ezért vagy ettől gondolnád azt, hogy nincs jogom ilyeneket írni neked, mert (és itt jön a már ismert) "nem is ismersz" meg a "nem tudod, hogy ki vagyok" illetve a "nagyon nehéz volt nekem" akkor felvilágosítanálak, hogy te kértél tanácsot egy buta ügyben.


5. Ha elmúltál 35, akkor ásd el magad valahová a hegyekbe, a gyereket meg add oda valakinek, akinél nagyobb biztonságban lesz.


6. Ilyen kérdéssel seggfej vagy így is, no meg úgy is. Ezt elcseszted. GAME OVER.

2008. okt. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!