Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az itthon vásárolt angol...

Az itthon vásárolt angol autót át tudom itthon íratni a nevemre, hogy tudjam Angliába használni?

Figyelt kérdés
Autóval mennék ki Angliába, erre a célra itthon vennék egyet, aminek van érvényes papírja Angliában. Hogyan tudom még itthon átíratni?
2012. nov. 8. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha kint iratnád át, könnyebb, gyorsabb, meg olcsóbb is.
2012. nov. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azzal mennék ki. Úgy tudom, hogy kint nem vezethetem, ha nincs rá biztosításom.
2012. nov. 8. 23:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van.

Magyarországon csak magyar papírokat tudsz intézni az autónak, ezt igen, el tudod intézni. Hogy pontosan hogy működik azt nem tudom, lehet először az eladónak kell magyarosítania.

Ezzel csak az a baj, hogy ha Angliában élsz, dolgozol, akkor nem vezetheted az autót magyar rendszámmal, magyar biztosítással es papírokkal egy percig sem. ( az más kérdés hogy lehet rizikozni )


A másik megoldás hogy Angliában iratod át, tehát angol papírjai lesznek az autónak, ha Angliában élsz akkor legálisan vezetheted es az átiratás ingyenes, viszont a biztosítási árak huzosak. Viszont ebben az esetben ha Magyarországon élsz, dolgozol akkor ott lesz illegális használni.

2012. nov. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem voltam világos! Tehát, nem Magyarországon szeretném forgalomba helyezni. Maradjon angol papíros az autó! Ottani törvények szerint szeretném átíratni. Ha ezt ott teszem meg, hogyan tudom átszelni fél európát, hogy nincs a nevemen az autó?
2012. nov. 9. 02:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!