Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha lejár az egy éves biztosítá...

Ha lejár az egy éves biztosításom milyen Bonus-malus kategóriába esek? Új belépő vagyok és most A00-ba vagyok.

Figyelt kérdés

Válaszokat köszi!

nem tudom számít-e de a KÖBÉ-nél vagyok most jelenleg


2012. nov. 10. 07:45
 1/6 Merovingii válasza:

Az évek előrehaladtával kapod mindig a bónuszokat , ezt te is tudod !

Ha lejár akkor is maradsz az A00-ba ! Ha tovább maradsz a biztosítónál , és baleset nélkül megúszod akkor mehetsz feljebb !

KÖBE = nem számít !

2012. nov. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és akkor kb hány év múlva csökken a biztosítási költség?
2012. nov. 10. 08:21
 3/6 Merovingii válasza:

Évente kellene "elvileg" csökkennie , mert ez időarányos dolog !

Minél több ideig vezetsz , balesetmentesen , annál kedvezőbb a bónusz !

2012. nov. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kötelező ugyanannál a biztosítónál maradni, hogy javuljon a bonus besorolásod! A következő évi besorolásodról pedig az évforduló előtt kapsz egy tájékoztató levelet. A 2010 január 1-e után kötött biztosítások évfordulója nem december 31, hanem a kötés időpontja.


"A rendszer egy alap (A00), 10 bonus (B01-10) és 4 malus osztályból (M01-M04) áll. A legmagasabb B10 fokozat rendszerint 50% díjengedményt, a legalacsonyabb M04 fokozat 100%-os pótdíjat jelent az alapdíjhoz képest. Személygépjármű, illetve motorkerékpár esetén két kategóriát csúszik vissza az üzembentartó a bonus-malus skálán, egy-egy károkozás kapcsán, egy kármentes év pedig egy kategóriával kedvezőbb besorolást eredményez."


[link]

2012. nov. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
akkor ha jól értem ha nem okozok kárt akkor a köv évi biztosításom B01 lesz?
2012. nov. 10. 10:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. nov. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!