Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztosítás díjnemfize...

Kötelező biztosítás díjnemfizetés, miatt megszünt (AEGON) Fedezetlenségi-díj 83455FT Üzembentartó, vagyok! Hogy lehetne, ezt nem megfizetni? És kötni, egy másikat?

Figyelt kérdés
2012. dec. 11. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ezt csengesd ki minnél hamarabb, mert ez már csak több lesz.
2012. dec. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ez egy éves díj + a büntetés mert ez nem kevés,de ezt szerintem ki kell fizetni vagy eladni a kocsit egy családtagnak de akkor az megint csak plusz pénz meg kell nézni hogy jön ki olcsóbbra,
2012. dec. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha eladom,egy családtagnak akkor,a biztosító rajtam már nem követelheti? És az új üzembentartó?
2012. dec. 11. 18:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért ne követelhetné? Ha letrafiznak és utána eladod az autót, akkor szerinted nem kell kifizetned a közigbírságot?
2012. dec. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha megszüntetitek az üzembentartóit, akkor a tulaj tud kötni rá biztosítást! Az előnye, hogy nem emelkedik tovább a fedezetlenségi díj! Viszont később bármikor megjelensz biztosítást kötni, rögtön bevasalják rajtad!
2012. dec. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Joci84 ***** válasza:
ezt minden képen ki kell csengetni, addig máshol sem köthetsz biztosítást mert az érvénytelen! Szerintem másik üzembentartót keress és írass vele kölcsönadási szerződést, hogy kölcsön adta neked! Máshogy nem tudod megúszni
2012. dec. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,a segítséget.
2012. dec. 12. 05:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Üzembentartó cserével megúszhatod a dolgot, csak számítsátok ki mennyire jönne ki a teljes átíratás, nehogy az drágább legyen mint a fedezetlenségi díj. Ilyenkor a te biztosításod megszűnik, és az új üzembentartónak kell kötnie egy újat magának. 2évig ne legyen a neveden autó, mert 2 év után teljesen új belépőnek fogsz számítani, ha esetleg újra autótkerül a nevedre. (hátránya: bonus fokozatok is elvesznek 2 év múlva)
2012. dec. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk faterom lesz,az üzembentartó későbbiekben,rajtam nem fogják behajtani,ezt az összeget?
2012. dec. 21. 06:30
 10/10 anonim válasza:
A fedezetlenségi díjat nem kimondottan az Aegonnak fizeted. Azt az összeget a biztosító is továbbítja a MABISZ-nak. Hiába kerül sor szerződésváltásra /átírás, eladás stb./ Ezt az összeget ki kell fizetni addig a napig bezárólag. míg a neveden van. Ráadásul ha djnemfizetés miatt szünik meg a biztoítás, akkor csak annál a biztosítónál lehet újrakötni a szerződést, ahol az előző megszűnt. Kivéve, ha a fedezetlenség időpontjában van az évforduló, akkor lehet váltani, de az új biztósítónál is be kell fizetni ezt a fedezetlenségi díjat.
2012. dec. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!