Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tulajdonos és üzembentartó?...

Tulajdonos és üzembentartó? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Édesapám szeretne venni egy autót, de én dolgoznék vele. Így egyikőnk lenne a tulaj a másik pedig az üzembentartó. Sajnos nekem még nem volt autóm így nem tartozok semmilyen bónuszkategóriába a biztosításnál, viszont édesapám a legnagyobban van. Viszont ha én vagyok az üzembentartó akkor nekem tarifálják a biztosítást, ami nekem magasabb lenne mintha az édesapám lenne az üzembentartó. Igaz? A másik hogy ezt hogy lehet intézni, mi ennek a menete? Mivel most vesszük az autót így gondolom átírásnál a forgalmit kell így csináltatni.

2012. dec. 20. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
A biztosítást a tulajdonos fizeti, tehát legyen apád nevén az autó. és te legyél üzembentartó
2012. dec. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első kicsit téved, az üzembentartó fizet mindent!

Több kérdés is felmerül:

1. Van-e másik autó apád nevén? Ugyanis a bónusz csak egy autóra vehető igénybe! Ha két autó van a nevén, akkor a második A0-ról indul.

2. Személyautó, vagy teherautó (kisáruszállító)? Ugyanis teherautónál nem számít a bónusz.

3. Miért kellene üzembentartót bejegyezni? Családban használhatja bárki szabadon a másik autóját!

2012. dec. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most adtuk el a régit, és helyette vennék egy másikat tehát 1db személyautóról van szó. Az az igazság hogy nem vagyunk tisztában ezekkel a dolgokkal ezért kérdezősködök itt. :)
2012. dec. 20. 22:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azzal járnátok pénzügyileg a legjobban ha édesapád lenne a tulajdonos és az üzembentartó is, mert ős kaphat bónuszt. (A biztosítás az üzembentartó intézi, a tulajdonos és az üzembentartó lehet 2 külön személy)
2012. dec. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!