Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha magánszemélytől vásárol az...

Benyovszky Oszkár kérdése:

Ha magánszemélytől vásárol az ember autót, akkor miként intézi a két fél az átírást?

Figyelt kérdés
A gép árán kívül milye költségek vannak, hogyan működnek ezek és mi alapján? Mikor lehet az eredetvizsgálatot elvégezni?

2013. jún. 12. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kell egy ugynevezett visszterhes tulajdonjog átruházási szerződés. Itt találsz egyet, négy példányban kinyomtatod, kettő a vevőé, kettő az eladóé:

[link]


Közben valahol elvégeztetsz egy eredetiségvizsgálatot, úgy időzítve, hogy mire az okmányirodába mész átiratni, ne legyen régebbi a vizsgálati bizonyítvány mint 60 nap.

Megkötöd az üzembentartó nevére a kötelezőt.

A kötelező biztosítással, az adásvételi két példányával, régi törzskönyvel, régi forgalmivel, személyes okmányaiddal elsétálsz az okmányirodába (miután a neten időpontot foglaltál), és 15 perc alatt elintéznek mindent. Az illeték összegét is ott kell fizetni. Előre itt kiszámolhatod:

[link]


A van ügyfélkapus regisztrációd, akkor az átírást otthonról is elindíthatod, feltöltheted az eladó és a vevő adatait, meg amit még kér az űrlap, és ezután foglalhatsz időpontot egy tetszőleges okmányirodába.

2013. jún. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

onnan hogy az átruházási szerződés megtörtént a két fél között, a vevőjé az gépjármű? Mégha a hivatalban, nyilvántartásban, rendőrségen a régi tulaj nevén van?

Mikortól kerül az imént említett szervek jegyzékébe hogy tuljacsere volt?

A két időpont között ki a felelős a gépk.-ért


"megkötöd az üzembentartó nevére a kötelezőt"


ezt meg hogy érted? a kötelező bizt.-t? az előző tulaj nevére, azt úgy lehet?


Bocs de nő vagyok és ez lesz első autóm, nemrég vizsgáztam.

2013. jún. 14. 15:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Az üzembentartó és a tulajdonos személye nem feltétlenül ugyanaz. A te esetedben gondolom meg fog egyezni a kettő, és neked kell megkötnöd az új kötelezőt.

Az adásvételi szerződésen azért van a "jármű a vevő birtokába került" rovatnál nem csak év-hó-nap, hanem óra-perc is, hogy pontosan behatárolható legyen, mikortól a tiéd a kocsi. A kötelező megkötését is célszerű az adásvétellel egy időben intézni. Egy független alkusznál kötöttem meg a szerződésemet még előző nap, úgy, hogy a kocsi adásvétel napján 0 óra 0 perctől már érvényes volt a nevemre. Ez azért fontos, mert az adásvétel létrejöttétől már úgy tudom, hogy én mint vevő feleltem a kocsival esetleg okozott kárért.


Nekem is első saját vétel aut vétel volt, de sokkal egyszerűbb volt az egész, mint ahogy előre elképzeltem.

2013. jún. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ha egy hirdetesben azt olvasni hogy uzembentartoival elado, akkor azt hogy kell ertelmezni szerinted?
2013. jún. 19. 15:20
 5/5 A kérdező kommentje:
nem valoszinu hogy ez lesz, de azert erdekel.
2013. jún. 19. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!