Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit tegyek vettem 1 autót de...

Mit tegyek vettem 1 autót de nem akarja a gazdája oda adni a papírjait?

Figyelt kérdés
meg vásároltam a kocsit de nem kaptam törzs könyvet és adásvételit sem mit tegyek???
2009. nov. 1. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha kifizetted, akkor megveregetheted a válladat, milyen ügyes vagy. Nem szabad ugyanis kifizetni a vételárat, amíg nincs a kezedben az adásvételi, a törzskönyv és a forgalmi engedély, illetve nem egyeztetted az adatokat. Ha már nálad van az autó (és az eladónál a pénz), akkor megpróbálhatsz visszamenni és kérni a papírokat, de nem nagyon lesz jogalapod rá, mivel nincs adásvételi szerződésed. Esetleg érdemes az Ügyfélkapun megnézni, hogy az autón levő rendszám valóban az övé-e, mert ha nem (nem stimmel a típus, szín, esetleg nincs forgalomban vagy körözött az autó), akkor nagyon rosszul jártál...
2009. nov. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De mi az,hogy nem akarja odaadni???? Mindenképp szerezd meg,mert ezek lényeges okmányok!!
2009. nov. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Remélem van tanúd, hogy kifizetted a vételárat. Ja és szerintem jeletsd fel a rendőrségen.
2009. nov. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést nem értem.

Most a kocsit megvetted el is vitted de papírokat nem kaptad meg hozzá vagy a kocsi is ott maradt???Mert ha kifizetted és adásvételit se kaptál akkor olyan mint ha meg se vetted volna az autót.Kulcsot adott legalább.

Szerintem nagyon átvert mert ha nem adott semmit akkor nem is tudod átíratni és bizonyítani sem hiába van tanúd ha nincs nálad az adásvételi.

2009. nov. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vannak nagy darab kigyúrt haverjaid?
2009. nov. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Baszod ha úgy lhoztad még azért is feljelenthet hogy elloptad vagy bármi ha nála van minden és nem írtatok adásvételit akkor búcsút is mondhatsz a pénzednek!
2009. nov. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez igy van,még te kerülhetsz szarba,ha nála van minden papir..,ő meg mondhatja azt,hogy ki se fizetted...,és még a kocsit is visszakövetelheti,semmivel nem tudod igazolni,hogy a tied!Ha nem sikerül elkérni,sztem irány a rendőrség,talán tudnak valami okossat mondani!
2009. nov. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Te figyelj haver, az autó nem hiteles? Mert akkor a törzskönyv a banknál van! Gratula!
2009. nov. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
NEM NEM HITELES A KOCSI 1 1981-ES AUTÓRÓL VAN SZÓ. CSAK A FORGALMI VAN NÁLAM DE NEKEM JÓ LENNE ÁT IRATNOM MERT IGY KÖNNYEBB LENNE CSAK AZ ADÁSVÉTELI KÉNE MEG A TÖRZSKÖNYV
2009. nov. 8. 18:35
 10/10 anonim válasza:
ha 1981-es akkor még törzskönyve nincs, viszont adásvételi kell és ki kell váltani jó pénzért a törzskönyvet
2010. jan. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!