Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egy kötelező biztositás sárga...

MacMarci kérdése:

Egy kötelező biztositás sárga cseknek, melyen 2013. 09. 01-2013.11. 03 időszak van feltüntetve, mi a befizetés esedékessége dátuma?

Figyelt kérdés
Üdv. Mindenkinek! Egy kötelező biztositás sárga cseknek, melyen 2013. 09. 01-2013.11. 03 időszak van feltüntetve, mi a befizetés esedékessége dátuma? Mert a KGFB-met 2013. 09.21-én dijnemfizetés miatt szüntettég meg. A csekk 2013.10. 08-án lett befizetve. Akkor a 60 nap esedékességtöl számitott dátum 07.21? Egyébként 2012 novemberében lett kötve a biztositás, mely 1 évre kivolt fizetve. Ez a 3500ft esetleg a hibás bónusz besorolá miatt keletkezhetett. Közben már megkötöttem a új biztositást, csak van egy 34000ft fedezetlenségi d1jam is, melyet még nem fizettem be. És jó lenne kideriteni hogy ez jogos részükröl vagy sem? Vagy csak hülyének nézik az embert? Hálasan köszönöm válaszaikat!

#esedékesség dátuma #díjnemfizetés miatt megszünt
2013. dec. 13. 10:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha díjnemfizetés miatt szűnik meg a biztosításod, akkor csak annál a biztosítónál köthetsz újat, akinél megszűnt.

Érdemes lett volna még időben (amikor kiküldték ezt a csekket) bemenni a biztosítóhoz, bemutatni az egész évre befizetett összegről a bizonylatot, és megkérdezni, mi ez a csekk.

Amúgy elég érthetetlen ez az összevissza dátum magyarázat ("A csekk 2013.10. 08-án lett befizetve. Akkor a 60 nap esedékességtöl számitott dátum 07.21?")

2013. dec. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!