Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Műszaki, motorkód, forgalmi...

Csnttms kérdése:

Műszaki, motorkód, forgalmi és a hanyag előző tulaj?

Figyelt kérdés
Venni készülök egy autót. Már megvannak az adásvételi papírok, kötöttem biztosítást.Egyébként kiderült, hogy az előző tulaj nem iratta át, csak adásvételivel járkált mindenhova ezért mikor decemberben műszakira vitte azt is csak egy papírként kapta meg, nem jegyezték be a forgalmiba mivel nem is az Ő nevén van ugyebár. Ma elmentem eredetiségvizsgálatra. Ott közölték, hogy nem olvasható rendesen a motorszám, menjek be az NKH-hoz és kérjek egy papírt új motorkódról. Bementem de azt mondták, hogy nem-nem. A forgalmiban bejegyzett műszaki lejárt. Vizsgáztassam újra az autót. (Örülök, hogy az átírásra van pénzem jelenleg) Elmentem az okmányirodába ott egy hölgy tájékoztatott, hogy nem kötelezhetnek új műszaki vizsgára ezért menjek vissza és kérjem ki a papírt akár mit mondanak. Szeretnék választ kapni rá, hogy kinek van igaza? Mi a helyzet ilyenkor?

2014. jan. 14. 18:01
 1/5 egySanyi ***** válasza:
Sajnos mindenki a saját kárán tanul, még én is. Te is ott rontottad el, hogy nem az eladó vitte eredetvizsgára a gépet. Annó 10 éve én is így jártam, eredetvizsgán megbuktak a számok, NKH, rendőrségi eljárás a vége az lett, hogy az előző tulaj megpiszkálta-átütötte-kitudja, de én csak üzembentartó lehettem. Kb 5 évvel később amikor teljesen szétesett már csak annak tudtam örülni, hogy valahogy kerüljön le a nevemről, szerencsére a bontós meg tudta oldani üzembentartóival is. Azóta vásárlásnál a legfontosabb szabályom: mindig az eladó vigye eredetvizsgára!!!!
2014. jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Valójában az eredetvizsgálat eredménye az lett, hogy a motorszám korrózió miatt olvashatatlan. De sajnos még mindig nem tudom, hogy most akkor kell-e vizsgáztatni vagy az hülyeség és csak a papírt kellene megkapnom?
2014. jan. 14. 18:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint azt lehetne csinálni, hogy az eredeti tulaj által adott meghatalmazással bevinni az NKH vizsgabázisra az autót. Ott a vizsgán észre veszik a kirohadt motorszámot (mi ez Vectra?), és kapsz egy újat, amiről kiállítanak egy igazoló lapot is.

[link]

Aztán ezzel elsétálsz eredetiség vizsgálatra, okmányirodába...

Persze egy új adásvételivel az eredeti tulajtól.


Szóval szívni fogsz!


Jut eszembe: Műszaki vizsga nélkül a forgalmit se adja ki az okmányiroda.

2014. jan. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Műszaki adatlapra mindenképpen szükséged lesz. Az eredetvizsgásnak nincs jogosultsága motorkódot megállapítani, ezért nem felel meg az okmányirodának.
2014. jan. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A műszaki adatlap megvan, érvényes. De az előző tulaj hanyagsága miatt (az előző előtti tulaj forgalmijába) nincs bejegyezve a műszaki. Tehát ott csak a lejárt időpont van. Viszont megvolt az eredetvizsga és ott megállapították, hogy nem olvasható rendesen aztán mondták, hogy adni kell a Közlekedési Hatóságnak papirkát max 1-2 ezer forintos plussz díj fejében. Na most ők még sem akarják a leírt forgalmi műszaki kavarodás miatt. Mert hogy neki a forgalmit kell bescannelni. De istenem hát attól hogy az előző hülye volt én nem vagyok az és ott az érvényes műszaki..

2014. jan. 14. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!