Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Magyarként lehet üzemeltetni...

Nagylzs kérdése:

Magyarként lehet üzemeltetni külföldön autót?

Figyelt kérdés
Kellene nekem egy autó amit nyaraláskor használnék. Olyan módon, hogy az autó spanyolországban (vagy franciaországban) lenne egy ismerősnél, és csak arra az időre venném elő amikor éppen ott vagyok és használni akarom. Mivel spanyolból magyarországra egy út autóval oda-vissza bőven 100 ezer fölött van (és veszitek vele 2 napot), ezért nem szeretném az autót is utaztatni. Tehát azt tervezem, hogy veszek egy autót spanyolban (vagy franciában), és ott kötök rá biztositást. Ez egyáltalán lehetséges? Magyar állampolgárként tudok-e úgy megvenni egy idegen EU rendszámos autót megvásárolni és üzemeltetni, hogy szabályos felelősségbiztositást kötök rá?

#KGFB #felelősség biztositás #eu rendszám
2014. jan. 29. 10:04
 1/4 A kérdező kommentje:
További extra kérdés: mi van akkor ha egy angol cég veszi meg azt az autót? (Van egy angol cégem.) Esetleg ez is szóbajöhet.
2014. jan. 29. 10:10
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom ha 6 hónapnál több ideig tartózkodik ott a tulaj akkor kell honosítani. De ha csak egy garázsban áll akkor senki sem fogja tudni hogy ott van.

Bár abba gondolj bele hogy biztosítás+súlyadó együtt lehet drágább mint az út és akkor még tudod itthon is használni a kocsit.

2014. jan. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem. Azt irod ha 6 hónapnál tovább tartózkodik OTT a tulaj akkor kell honosítani. De hol ott? Spanyolban? Ha spanyolban van az autó is meg a tulaj is akkor hogy lehetne honosítani az autót? Ha meg Magyarországon van akkor nem kell (????)
2014. jan. 30. 10:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Senki nem tud segíteni?
2014. febr. 3. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!