Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vezetés közben a mobil telefon...

Vezetés közben a mobil telefonálásért mennyi a büntetés?

Figyelt kérdés

2 hónapja van jogosítványom. 18/l vagyok.

Épp álltam be a parkolóba, és mielött beálltam volna ez (egy-két másodperc) felvettem a telefont, mellettem a rendőrség állt, de nem láttam mert sötét volt és világított a lámpájuk is. Kiszálltak és jegyzőkönyvet vettek fel. Kérték a papírjaimat, megfújatták a szondát. Azt mondták majd jön a csekk a címemre és levontak 2 pontot! Közbe végig szivattak, hogy ennyire fontos hívásom volt meg azt mondták hogy baleset veszélyesen közlekedek, de mire azt nem tudom mikor szépen mentem meg beálltam, de mindegy. Mennyit kell majd befizetnem? Mással is volt ilyen?


2009. dec. 5. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
20.000 ft
2009. dec. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy kevesebb de legalább ebből tanulsz hogy sose telefonálj vezetés közben még rövid úton sem!

"Ennek megfelelően lakott területen belül 10 ezer, azon kívül 15 ezer, míg autópályán vagy autóúton 20 ezer forint lesz a bírság."

[link]

2009. dec. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
2 hónapja van jogsid! Előbb talán tanulj meg vezetni, s aztán vagánykodni. Szerinted Te két hónap alatt annyi rutinra tettél szert mint más 20-30 év alatt sem? Mit gondolsz miért tilos menet közben telefonálni? Még ha parkolóba állsz be akkor is!
2009. dec. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
azt nem értem hogy akinek telik autóra főleg a te korodban annak miért drága egy bluetoothos transzmitter 9000 ft-ért. ha a legkisebb elem is megsérül az autón pont a telefonálás miatt az minimum a duplájába fog kerülni
2009. dec. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

lehet hogy megúszod 20 és 10 között, de ha még többel is mész mint a megengedett akkor nem csak 20 lesz ...

ezt meg nem rosszból mondom : de egy 18 éves lány 2 hónapos jogsival ne akarjon telefonálni VEZETÉS közben, inkább még az utat nézze... ha nem akarsz meghalni idő előtt...

2009. dec. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ha lakott területen belül volt, fix 10ezer Ft, közigazgatási bírság.

a jegyzőkönyvre mit írtál, miért telefonáltál?

2009. dec. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem irtam a jegyzőkönyvre semmit! Csak alá kellett irnom azt annyi.
2009. dec. 18. 10:27
 8/9 anonim ***** válasza:
és el se olvastad hogy mi áll benne? gondolom szőke vagy!
2010. febr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
lájk:D
2010. okt. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!