Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A műszaki adatlap meddig...

A műszaki adatlap meddig érvényes? Át tudom íratni így?

Figyelt kérdés
Vettem egy ladát, 4.hóba lett műszakiztatva aztán kivonták a forgalomból! 6.hó 18.án megvettem és ezzel együtt forgalomba is lett helyezve! Azóta így járok vele. Viszont sem matrica nincs rajta sem a forgalmiba nincs bejegyezve mert betelt és ők már nem csináltattak másikat! Most át szeretném íratni és az lenne a kérdésem hogy ez így okés? Mert hallottam egy olyat hogy ez a műszaki adatlap amim van az csak 15 napig érvényes:( A tulaj azt mondta hogy nyugodtan járhatok vele mert a rendőr elfogadja (nem igazoltattak még)! Ha ez tényleg csak 15 napig jó akkor mi a teendőm? Egyébként vmi integrált vizsgája volt, nemtudom ez számít-e valamit! Köszönöm!
2008. júl. 28. 23:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem amilyen hamar csak tudsz, menj be a legközelebbi okmányirodába és kérj a kocsidra egy műszaki érvényesítő címkét. Úgy tudom, hogy elfogadják a műszaki adatlapot, csak addig van érvényes műszakija, amíg a műszaki lap érvényes. Mivel át kell íratnod a járművet a nevedre, így is úgy is kicserélik a forgalmi engedélyt, tehát kárt nem szenvedsz. De a legjobb felvilágosítást a legközelebbi okmányirodában tudsz kérni, mert az eljárásban lehetnek eltérések.

2008. júl. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

szia!

a műszaki adatlap 30napig jó ez tuti mert nekem is volt és épp egy ladámmal.30 nap után a rendőrök kegyetlenek és bevonják a forgalmit majd emeltszintű vizsga a kocsinak.ha lejárt a 30 nap inkább ne járj vele nem éri meg.minnél hamarabb rendezd el.ilyen nincs hogy betelt és nem csináltattak másikat.járj utána miért lett kivonatva.

2008. szept. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!