Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Adott egy Trabant 601. Forgalm...

Adott egy Trabant 601. Forgalmi le lett adva végleg kivonva. Van lehetőség egy új rendszám kiváltására? Vagy valami hasonló hivatalos vagy félhivatalos megoldás?

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van hivatalos.

(Félhivatalos alatt nem tudom mire gondolnál: legjobb tudomásom szerint van a hivatalos út és attól eltérő trükközéssel nem lehet megoldani hogy újra forgalomban legyen - de ha lenne ilyen mód kíváncsi vagyok rá, van itthon 3 papírok nélküli Pannoniám...)


Szóval: kell egy adásvételi a kocsi tulajdonosától. Attól, akinek a neve a forgalmiban (nyilvántartásban) tulajdonosként szerepel.


Ha ez megoldható (mert ugye ha a sokadik embernél van, akkor nem szoktak emlékezni ki is volt a tulaj...), akkor onnantól gyerekjáték. Írd le ezt meg tudod-e oldani, ha igen akkor majd leírom hogy ne gépeljek feleslegesen.

2014. szept. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát nem igazán tudok róla, hogy lenne ilyen sajnos de utánna érdeklődök!
2014. szept. 14. 15:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Aha - ez a baj. Én is elhoztam ezeket a mocikat alkatrésznek, mert se papír, se ismert tulaj. Így meg jelenleg másra sem jók, csak alkatrészbányának meg dekorációnak.
2014. szept. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
azt mire szokták mondani, hogy venni egy forgalmit hozzá? ennek mi a menete?
2014. szept. 14. 18:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt arra, amikor van egy szétrohadt/totálkáros autó tiszta papírokkal (megvan a tulaj, lehet vele adásvételit írni, forgalmi, rendszám, törzskönyv, minden), meg van egy papírok nélküli, de ép kocsi.

Aztán az előbbinek az azonosítói (alvázszám(ok), adattáblák) "átvarázsolódnak" a másikra.


Ez bűncselekmény. És ennek megfelelő büntetések is járnak vele. Persze, van aki csinálja: múltkor is olyan esetet olvastam, hogy totálkáros olasz Chrysler 300C számait ütötték bele egy itthon lopott ugyanolyan évjáratú és színű autóba. De ha én a neten olvastam róla, akkor gondolhatod hogy lebuktak... :)


Itt is a cikk:


[link]

2014. szept. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Agent jól írja.

Ha megvan a régi tulaj (a forgalmiban szereplő), csak akkor lehet intézni.


Mi is így állítottunk vissza egy Nagypolskit, de az első tulajtól lett véve papírokkal, csak ki volt vonva végleg.

2014. szept. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!