Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó-kerékpáros ütközésekor a...

Autó-kerékpáros ütközésekor a kocsiban keletkezett kárt téríti-e v. milyen biztosító? A rendőrség szerint a gj. Vezető a felelős. A kerékpáros is szabályt sértett, mert számára tiltott főúton közlekedett. Van lehetőségem kártérítésre? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nekem stop táblám volt,meg is álltam,de mégis ütköztünk a kerékpáros nagy sebessége miatt.Sérülés nélkül megúszta. A kocsiban a kár jelentős. Casco-m nincs.Lakás (felelősség) biztosítása nincs.

2014. szept. 18. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Komolyan nem tudom elképzelni, hogy egy kerékpár mi nagy kárt tud tenni egy kocsiban D
2014. szept. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Tud. Mondjuk egy régi gyenge autón elég komoly károkat tud okozni egy drága és masszív CC vagy DH bicikli. Főleg amin esetleg még kormányszarv is van.
2014. szept. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Ja amúgy így a kerékpárosnak kell megfizetnie a károdat zsebből.
2014. szept. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Sántít a történeted. Ha a megállás helyét jelző vonalnál álltál meg, hogy ütköztetek? Főúton szabad kerékpározni, ha tábla nem tiltja.A kerékpár helyett jöhetett volna egy nyerges kamion, és már Szent Péeternél reklamálhatnál.Különben is a rendőrség megállapította a felelősségedet.Mire fel kérnél, te kártérítést?
2014. szept. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a gj?
2014. szept. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
gj=gépjárművezető, illetve annak látszó személy :D
2014. szept. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha a rendőrség megállapította, hogy a gépjárművezető okozta a balesetet, akkor az autóban keletkezett kárt nem téríti meg senki. Ha közös felelősséget állapított meg a vizsgálat, akkor lehet kérni a kerékpárostól a kár megtérítését, de erre elég kevés esély van. KGFB-je nincs, esetleg a lakásbiztosításának lehet erre vonatkozó része, de azt meg simán le tudja tagadni. Lehet perelni, az meg évekig tart és nem biztos, hogy megéri.
2014. szept. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szántóvető ***** válasza:
88%
"Nekem stop táblám volt,meg is álltam,de mégis ütköztünk a kerékpáros nagy sebessége miatt."-a csendőrnek van igaza,te hibáztál.a károdat nem téríti meg senki.
2014. szept. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dörmögő ***** válasza:
87%
A főútvonalon haladónak elsőbbséget kell adnod akár jogosan tartózkodik ott akár nem.
2014. szept. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!