Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 2006-ban vettem új autót....

2006-ban vettem új autót. Miért kell mégis eredetiségvizsgálatot végezni rajta?

Figyelt kérdés

Esetemben a szervizben azt mondták, az a baj, hogy a forgalmi engedélyben a "B" (első nyilvántartásba vétel időpontja) nincs kitöltve, ezért a gyártási év (2005) alapján azt dobja ki a rendszer hogy kell a vizsgálat. (Az "I"-nek - vagyis az első magyarországi nyilvántartásba vétel időpontja (2006. 01. 25) - ezek szerint ebben az esetben nincs jelentősége.


Szerintetek?


2010. jan. 26. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de sajnos nincs mit ezen vacilálni. Menni kell és kész, nincsen mérlegelési lehetőség.
2010. jan. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Mert szarban az ország és amiből lehet relatíve jogszerűen és alkotmányosan bevételt csinálni, abból csinálnak is.

Jelen esetben az indoklás az, h erre az autóra még nem csinálták meg az eredetvizsgálatot így az lehet lopott is.

2010. jan. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jelen esetben konkrétan azt nem értem, hogy miért a gyártási év alapján döntenek az autómról, amikor az új szabály - legalábbis tudomásom szerint - a forgalomba helyezés időpontja alapján dönt a gépkocsikról...
2010. jan. 26. 09:03
 4/4 anonim válasza:
Újabb bőrt nyúznal le az autósokról!Csak erről szól! Mert az duma,hogy a 2005-ös,vadiújan,szalonból első tulajként kihozott autómra azért kell az eredetiségvizsga,mert hogy akkor még nem volt elektronikus nyilvánratás (az illetékesek legalábbis ezzel indokolják) Szóval csak egy újabb sarc. És dupla sarc,ha műszaki után pl. 3 hónapppal el akarod adni a kocsit...
2010. jan. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!