Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit tehetek, ha túl magasnak...

Mit tehetek, ha túl magasnak tartom a biztosítóm által kifizetett gépkocsi baleseti kárrendezési összeget?

Figyelt kérdés

Idegen városban tolatás közben kissé nekimentem egy parkoló autónak, amelynek a lökhárítóján kisebb karcolások keletkeztek. A tulajdonosa a helyszínen volt, elismertem, hogy én vagyok a hibás. Kitöltöttük a kék-sárga lapot, mindketten aláírtuk. Idegen tanú nem volt, fotót készítettünk. Most kaptam az értesítést a biztosítómtól, hogy mekkora összeget fizettek ki a

károsultnak. Az összeg szerintem irreálisan magas.



2014. nov. 3. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de Te mentél neki, a biztosító fizettett úgyhogy ne reklamálj.

Amúgy meg nem olcsó az újrafújás, akár 35-50 ezer forint is lehet.

2014. nov. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted.

A károsult szerint pedig egy újrafújt elemet tartalmazó értéke sosem lesz annyi, mint egy sérülésmentesé.

Ha pedig megcsinálják gyári rétegvastagságúra, az nem háromezer forint.


Amúgy a te "kisebb karcolásaid" miatt telibe kellett fújni az elemet, hogy ne gányul nézzen ki, azt nem láttad hogy törtek a rögzítő elemek, mert akkor elemcsere vagy javítás. Lehet hogy később derült ki, hogy valamelyik lökhárítóba épített lámpatest is sérült.

Te mint károkozó csak ne tarts semmit irreálisan magasnak.


Egyszer valaki belém jött lendületből. Egy közepes horpadás, némi festék ledörzsölés látszott. Egy kis elem átfújása nem lehet túl sok, megegyeztünk. kb 30-ban.

Aztán a lakatos zavart vissza bejelentőt töltögetni az illetőhöz, mert megmutatta, hogy az a kis horpadás mi mindent jelentett: C-oszlop, huzatás, hátsó ajtó javítás, hátsó tengely csere bontott másikra... nem volt sok baj, csak itt-ott fél centik, három kiló lett a vége, ott is kicsit sokallta a károkozó.

2014. nov. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, csak szerintem a kérdező inkább 200.000 Ft körüli összegről kapott levelet. Másrész ha kifizeted a biztosító által térített összeget, akkor a BM besorolásod nem romlik. Itt már nem mindegy, hogy mennyit fizetett ki.
2014. nov. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2015-től már büntit kap a károkozó a biztosítójától.

Ma mondták a tv-ben, hogy 2-3 szorosára emelhetik a kötelezőjét ha balesetet okoz.

2014. nov. 4. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a tv-ben rémhírek és baromságok vannak. Nem 2015-től van, eddig is volt.

igen, van olyan biztosító, aki valóban figyelembe veszi a károkozás tényét a bónuszon kívül is. Megoldás: nem mész ahhoz a biztosítóhoz.

Egyébként meg írhatsz a biztosítódnak, hogy szerinted ez így nem oké, mert sajnos vannak cégek akik visszaélnek azzal, hogy igen, a biztosító úgyis fizet...

2014. nov. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!