Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Jelenlegi autómat 2013....

Jelenlegi autómat 2013. júliusában vettem. Akkor kötöttem kötelezőt, de idén júliusban biztosítót váltottam, akkor most decemberben a jelenlegi szerződés mehet tovább?

Figyelt kérdés
Vajon a jövő évi díjemelés a még fél évig érvényes szerződésekre is hatással lehet, vagy azokhoz nem nyúlnak?

2014. nov. 4. 12:03
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
77%
2015. júliusában válthatsz biztosítót. 30-60 nappal az évforduló előtt kell felmondani a régi (mostani) biztosítást és 1-30 nappal az évforduló előtt kell megkötni az újat. A biztosítónak mostmár megvan a joga év közben módosítani a díjakat, de idén pl nem volt változás. Illetve néhány biztosító időnként akciózik némi kedvezménnyel, ha éppen akkor van az évfordulód amikor valakinek az akciója, akkor jól járhatsz.
2014. nov. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Rád a mostani "kampány" már nem vonatkozik.
2014. nov. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

így van,,,te nem évfordulós, hanem vásárlási fordulós vagy a szabályok szerint.

tehát 2015 július akárhányadika.akkor légy résen.

2014. nov. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ok, köszi a hasznos válaszokat!
2014. nov. 4. 14:42
 5/9 anonim ***** válasza:

"Rád a mostani "kampány" már nem vonatkozik."


Pedig igen, hiszen a most közzétett díjakat kötelesek 2015-ben egész évben alkalmazni a biztosítók!

Tehát aki pl. júliusban vált, az is ezekkel a díjakkal kell számoljon!


A nagy díjemeléseket se értem, nekem az ÉVES díjam le fog csökkenni 13000 forintról 9900 forintra! Plusz adó.

Tudom, vén vagyok...

:D

2014. nov. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Pedig igen, hiszen a most közzétett díjakat kötelesek 2015-ben egész évben alkalmazni a biztosítók!

Tehát aki pl. júliusban vált, az is ezekkel a díjakkal kell számoljon! "


Jövőre (azaz már idén is) változtathattak a biztosítók év közben a díjaikon. Persze csak bizonyos feltételekkel, de akár kedvezőtlen irányba (emelés) is. Szóval nem teljesne biztos, hogy minden biztosítónál ugyanezek a díjak lesznek érvényesek júliusban is.

2014. nov. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 5/5

Pedig nem. Hisz nem tudja nov30ig felmondani, és újrakötni. Én úgy gondoltam, hogy a felmondás-újrakötés részéből marad ki.

2014. nov. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

na akkor:


1, "30-60 nappal az évforduló előtt kell felmondani a régi (mostani) biztosítást" - legkésőbb 30 nappal évforduló előtt.


2, "1-30 nappal az évforduló előtt kell megkötni az újat." ha ez így lenne, akkor novemberben nem lehetne szerződést kötni 01.01 kockázatviselés kezdettel...


3, "biztosítónak mostmár megvan a joga év közben módosítani a díjakat, de idén pl nem volt változás." aha... annyi változást volt, hogy alig lehetett követni.


csak a példa kedvéért nézz meg egy Allianzos tarifahirdetést:

[link]


Harkonnen - szabad tarifahirdetés van év közben is.



Kérdezőnek összegezve: Ez most nem vonatkozik Rád.

2014. nov. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok, köszi, Mindenkinek!
2014. nov. 5. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!