Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Megszegtem a közl. Szabályt,...

Megszegtem a közl. Szabályt, mert kivasaltam egy kotlóst négy csibével?

Figyelt kérdés
Tegnap délután mentem haza, már szürkült, mikor egy kis település végén apró jószágok ténferegtek, mikor hírtelen az autó elé vágott a kotlós 9 - 10 csibével, megáltam, a kotlósnak és 4 csibének annyi, igen sajnáltam őket. Nem messze történt az utolsó házaktól, de embert sem láttam senkit. Ha valaki meglátta volna, fizettem volna-e bírságot?
2010. febr. 5. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
A kutya/macskagázolásért fényes nappal belvárosban kell fizetni? Nem.
2010. febr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ott ténferegtek számítanod kellett volna arra, hogy kimegy eléd, és ennek megfelelően megválasztani a sebességet...
2010. febr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
13%
Annyi baj legyen! Majd legközelebb nem indul neki az országútnak alapos körülnézés nélkül a kotlós :D
2010. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Elviekben, amennyiben az adott útszakaszon a történés valószínűsíthető lett volna, illetve a háziállatok "vonulási lehetőségét" tábla előrejelezte, akkor a gazda felé KÁRTÉRÍTÉSI kötelezettséged van, szabálysértési eljárás nem kezdeményezhető ezen cselekedeted miatt.

A kártérítést a Ptk. szabályozza.

2010. febr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát olyan 50 körül mentem mert igen havas volt az út.
2010. febr. 5. 16:18
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem nincs büntetés, mert a madárinfluenza óta utom, hogy csak elkerítve lehet szárnyasokat tartani. Sajnálom szegény csibéket, de a gazdájuk volt a felelőtlen.
2010. febr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Még messziről sem volt tábla a láthatáron.
2010. febr. 5. 16:19
 8/11 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat.
2010. febr. 5. 16:21
 9/11 anonim ***** válasza:

ma:16:17


Én még nem láttam olyan táblát, ahol a szárnyasok (csirkék, kacsák) vonulását tábla jelezte volna. Figyelmezető táblát raknak ki olyan helyre, ahol vadállatok (őzek, szarvasok) előfordulhatnak, talán lézetik olyan tábla is, hogy kisérő nélküli háziállatok (szarvasmarhára emlékszem), de lehet, hogy nincs igazam.

2010. febr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A szarvasmarhák is kívérővel vonulnak ,de akkor is egy tehén van a táblán ami figyelmeztet rá ,de ha nem is ilyet legalább egy felkiáltó jelet (egyéb veszély) tehetnének ki...


Én is sajna kaptam már telibe macskát meg ilyen apróbb állatokat.Nagyon sajnáltam őket ,de ha rángatom a kormányt még a végén valakinek nekimegyek vagy fejjel az árokba stb.

Ilyenkor nem szegtél szabályt ,de elég kellemetlen a macska vérét lekaparni a lökhárítóról:S

2010. febr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!