Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a teendő akkor, ha kerékpár...

Mi a teendő akkor, ha kerékpározás közben egy autós szabálytalanságából kárt tesz a kerékpáromba? Hogyan tudom kifizettetni vele az okozott káromat?

Figyelt kérdés

Tehát amire kíváncsi vagyok, hogy tegyük fel kerékpározom szépen az út szélén 30km/h-val majd egy parkoló autónak hirtelen kinyílik az ajtaja és már túl késő, hogy elkerüljem, mert a gyökérje nem nézett tükörbe és ezért telibe vertem az ajtóját, a bicomon széttörik a fékváltókar és mondjuk elhajlik az első villa, mivel ő volt a szabálytalan azért az ő hibájából keletkező káromat kiakarom fizettetni vele a bicomon, mit kell ilyenkor tennem?

a,) Rendőrt hívni?

b,) esetleg rögtön ott meggyőzni, hogy kösz haver szép volt, most adj nekem 35e ft-ot és aztán elvan intézve

c,) esetleg betétlapot kéne kérnem utána meg a többit oldjam meg?

d,) egyéb (és ha ez akkor mi)



2015. ápr. 11. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Például ennél a balesetnél a sisakkamera briliáns ötlet volt:

https://www.youtube.com/watch?v=4NP8PHViXrY

A bizonyító erejű felvétel miatt a biciklisnek nem lehetett nehéz dolga az eljárás során.

2015. ápr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Parkolo auto mellett sajat jolfelfogott erdekedben ajtonyitasi tavolsagon kivul kell elhajtani...
2015. ápr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Bringára nem tudom vonatkozik-e az a KRESZ szabály, hogy mindent úgy kell kikerülni, hogy ne lehessen baleset. Tehát (álló) autót ajtónyitásnyira, bringást/motorost pedig "esésnyire" kell kikerülni.
2015. ápr. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Van sisak kamerám, természetesen lesz bizonyíték, egyébként tudom, hogy hagyni kell helyett ajtózona miatt, de van pár utca ahol ez lehetetlen anélkül, hogy ne tartsam fel a forgalmat, és kicsit uncsi, hogy ledudálnak.

de igazából a lényeg, hogy mi a teendő, ha az autós hibájából keletkezik kár a kerékpáromba és ezt tudom is bizonyítani!

2015. ápr. 11. 10:25
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor legyen az a szituáció, hogy a barom index nélkül sávot vált és oldalról telibe kap, lezúzva a kerékpárom fél oldalát.
2015. ápr. 11. 10:26
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megállapítja a hatóság / beismeri az autós, hogy ő volt a hülye akkor (prioritási sorrend):


1. Helyszínen kifizeti a károdat (legtisztább)

2. Elismeri a felelősségét (ÍRÁSBAN a biztosítási balesetbejelentőn!) majd ad egy betétlapot

3. Rendőr


Más opciót semmiképp nem szabad elfogadni!

2015. ápr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm, erre voltam kíváncsi! :)
2015. ápr. 11. 14:52
 8/8 anonim ***** válasza:

ha álló autóból valaki kinyitja rád az ajtót, akkor a betétlap semmit nem ér, a biztosító nem fog fizetni.

Én is bicajozom, tarts oldaltávolságot, tényleg az a legtisztább. Ahol meg nem tudsz, ott tényleg csak a kamera dönthet. (hol van az a pont, ahol te vagy a felelős, mert nekimentél a nyitott ajtónak vagy az ajtót kinyitó fél a felelős, mert nem nézett hátra?) Szal, ha nem tudtok megegyezni, akkor rendőr.

2015. ápr. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!