Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Használtautó kereskedésnél...

Használtautó kereskedésnél van a kocsi. Hogy lehet jogszerű adás-vételt lebonyolítani?

Figyelt kérdés

Ha valaki beadja egy kereskedésbe a kocsiját, akkor a kereskedés a nevére íratja?

Honnan tudom, hogy az eladó (kereskedő) szabadon rendelkezik a kocsi felett? Valamilyen záradékot feltüntetnek a forgalmiban? Ha igen, akkor honnan tudom, hogy az jogszerű és hivatalos? Vagy szükséges más papír is hozzá?


2015. máj. 15. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem iratja sehova - csak otthagysz általában egy meghatalmazást, hogy bizományban értékesítheti a nevedben a gépjárművet (meghatározott áron, stb..).
2015. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vásárolni akarok kereskedőtől, azért kérdem, hogy mire figyeljek!
2015. máj. 15. 12:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Arra, hogy az adás-vételiben szereplő adatok stimmeljenek (alvázszám, rendszám, KM ÓRA ÁLLÁS!!!! nagyon fontos, ha az első műszakinál kiderülne, hogy 150e-rel kevesebbet mutat az óra, mint kéne...).


Legyen meg minden okmánya az autónak (forgalmi, törzskönyv).


Minden kulcsot próbálj ki, jellemző neppertrükk, hogy 1 kulcsa van az autónak (mert az előző 10 tulaj elszórta a pótkulcsokat), de, hogy meggyőzőbb legyen a kocsi 2-3 kulccsal hirdetik. Csak épp a másolt kulcsokba nem vett immobilisert a nepper, mert az drága és a vevő úgysem próbálja elindítani vele a kocsit...


Én lekértem az okmányirodából 1470 ft-ért a regisztrált km óra állásokat is, annyit megér (pár éve központi adatbázis menti átírásnál és műszaki vizsgáknál).


Ha nem túl régi az autó és szervízkönyves akkor kérd le az igazolást a márkakereskedőtől, hogy valós-e a szervízkönyv, azt is simán gond nélkül hamisítják, ebayen lehet venni őket üresen... Nekem már mutatott nepper olyan szervízkönyvet, amiről lerítt, hogy nem 5 év alatt töltötték ki, ugyan az a toll, ugyan az az írás, semmi kopás vagy fakulás, friss pecsét mindenhol...

2015. máj. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindent elintéz neked a kereskedő. Adatok legyenek jók és kész.


(Csak a papírmunkáról beszélek)

2015. máj. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet én vagyok túl pedáns, de nálam a papírok nem állnak meg a legszükségesebbeknél. Eddig minden használt autómat úgy vettem, hogy a forgalmin, törzskönyvön kívül az autó többi papírja is megvolt, mint user's manual, szervizkönyv, garancialevél, számlák és mind eredeti, nem más autóké, vagy Móricka által kitöltve. Ezeken kívül még az autóhoz járó összes tartozék. Aki így ad el autót, na ott kezdődik a rend és ott kezdem elhinni, hogy rendszersen szervizelt autóról van szó, csak utána jöhet az átnézés. Magas ívből lesz*rom, hogy költözéskor mi veszett el, meg hogy valaki más szerint ez semmit nem jelent.

A forgalmiba nemigen kerül bele bármiféle záradék, én olyan kereskedőkkel találkoztam eddig, akik nem voltak hajlandók megmutatni a régi forgalmit sem. Igaz a vevőnek nem is kell látnia az autó eredeti papírjait, mert minden kereskedő intézi az eredetiségvizsgálatot és az átírást, vagy ha lejárt a forgalmia időközben az autónak, akkor a műszaki vizsgát is. A kereskedő mindent jogszerűen intéz, ezek miatt nem kell aggódni.

2015. máj. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi úgy vettünk 3 éve, hogy az eladóval írt egy adás-vételit a kereskedő, mi meg a kereskedővel. Minden okmányt megkaptunk (forgalmi, törzskönyv), plusz egy papírt, hogy ő mentesül az átírás alól, ezért van 2 adás-vételink.

Mindent mi intéztünk az okmányirodában.

2015. máj. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!