Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a használt autóvásárlás...

Mi a használt autóvásárlás menete?

Figyelt kérdés

Kinéztem magamnak egy autót, elmentem, megnéztem és megfelel az elvárásaimnak. De nem igazán bízok az eladóban. Ezért alapból elengedhetetlennek gondolom, hogy egy állapotfelmérést végezzünk az autón, a szerződés megírása előtt tudni akarom azt is hogy nem-e lopott vagy nem-e valami össze kókányólt autó, ugye ebben a kérdésben segítene az Eredetiség vizsga. De mi értelme az eredetiség vizsgának ha már alá írtam a szerződést? Vagy rosszul tudom? szerződés előtt is lehet eredetiség vizsgát csinálni nem csak utána? úgy hogy az eladó nevén van még az autó és az eredetiség vizsga már az én nevemre lesz? Majd utána mikor tudom hogy rendben van az autó és megbízható az eladó aláírom a szerződést !

Mert akkor így zajlana !

1.Állapot felmérés

2.Eredetiség vizsga

3.szerződés

4.kötelező biztosítás

5.átíratás !



2015. máj. 30. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:

ahol átnézeted a kocsit, ott valószínűleg megtudják neked mondani, hogy az autó körözés alatt áll-e.


szóval a hivatalos sorrend:

1- állapot felmérés

2- szerződés

3- eredet vizsga

4- kgfb kötés

5- átírás


a 3. és 4. pont felcserélhető.

2015. máj. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én így csinálnám:


1- állapot felmérés (ha egy f*s, akkor viszont nem látásra)

2- eredetvizsga

3- szerződés

4- kgfb kötés (azonnal! fedezetlenségi díj elkerülése miatt)

5- átírás (ocsmányiroda)

2015. máj. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az eredetiség vizsga 60 napig érvényes, tehát elévgezhető adás-vétel előtt is.


Az, hogy lopott-e az eredetvizsgán kiderül.


Az, hogy volt-e törve harmonikába lekérdezheted itt:

[link]

5e forint a díja.


A km futást lekérdezheted bármelyik okmányirodában 1400 ft-ért rendszám alapján.

2015. máj. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 egySanyi ***** válasza:
Törekedj rá, hogy az eredetvizsgát az eladó csináltassa meg mert ha baj van az autóval akkor csak egyszerűen otthagyod és keresel másikat. Ha te vevőként viszed eredetvizsgára és megbukik akkor te is részese leszel egy több hónapos rendőrségi, nkh-s eljárásnak. Sajnos saját tapasztalatból tudom.
2015. máj. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindekinek a kommentett utána járok az okmány irodában milyen lehetőségeim vannak !
2015. máj. 31. 11:11
 6/6 anonim válasza:

szerintem az egyik legjobb összefoglaló a témában a:


[link]

2016. dec. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!