Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Robogó cserénél, ha tönkre...

Robogó cserénél, ha tönkre megy az egyik csere alany motor, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Sziasztok,ma történt meg,hogy egy Aprilia kör SR50-et cseréltem el,egy Rieju RR50-re. Nos a sztori a következő,hogy cserébe állapodtunk meg,és tetszett neki az SR,kipróbálta,és rá bólintott,később rám ír,hogy besült neki a henger,és feljelent stb,ha nem adom neki vissza az ő motorját. Hozzá teszem,hogy az amit eladtam neki hibátlan volt,hengere is fel lett újítva,és nem házilag,hanem szervízben,tehát nem értem,hogy hogy sülhetett be,nem írtunk adásvételit,mert nem volt nálunk. Úgy egyeztünk meg,hogy majd átküldjük az adatokat,és úgy beírjuk az adásvételibe. A kérdésem a következő: Mit lehet ilyenkor csinálni,illetve lehet-e belőle rendőrségi ügy? Mert én korrektul jártam el,és személyesen is kipróbálta a motort,és rá is bólintott.

2015. jún. 21. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Felújítás után be lett járatva? Tudta az illető hogy frissen felújított motor?


Amúgy mindegy, a csere megtörtént, a motor besülése pedig mindig a használó felelőssége.

Jelentsen fel, semmire nem megy vele. Az adásvétel megtörtént. Amit vett, tönkretette, ő baja.

FEljelentést pedig nem emlegetnék a helyében, adásvételi nélkül nem tudja bizonyítani, hogy nem lopta a robogót tőled. Amit esetleg most veszel észre, és ijedtedben meg is teszed a feljelentést...

2015. jún. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,a hasznos választ! :)
2015. jún. 22. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!