Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A kék Európai Egészségbiztosít...

A kék Európai Egészségbiztosítási Kártya elegendő, ha külföldre megyek nyaralni?

Figyelt kérdés
Idén 10 napot elutazunk Erdélybe, és az lenne a lényegi kérdésem, hogy utasbiztosítás nélkül, elég lesz-e ez a nyaralásra?

2015. júl. 28. 06:18
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Ha vezetni is akarsz, akkor nemzetközi jogsi is jól jöhet, saját autónál a nemzetközi zöldkártya is. Románok talán normálisabbak, de olaszok kérik ezt a két okmányt is.


Esetleg csomag biztosítás érdekes lehet, ha lopós helyre mész. De nekem elég volt sokszor az EU-s kártya.

2015. júl. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Az Eu-s TAJ kártya csak az alapszintű ellátásokat fedezi, ha netán a hegyimentőknek kell kihozniuk egy szakadékból, akkor az külön számlán fog szerepelni, ha nincs utasbiztosításod.


Nemzetközi jogosítvány nem kell az unióban, de a biztosítási zöldkártya igen.

2015. júl. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként érdekes ez, hogy milyen okmányok kellenek az Unióba, és hogy bizonyos országok mit várnak el pluszban. Voltam már, és igazoltattak Ausztriában, Németországban, Lengyelországban, Svájcban, és sehol nem volt semmi extra dokumentumom az itthonihoz képest: személyi, jogosítvány, és forgalmi. Soha semmi gond nem volt, még csak említés szinten sem. Elvileg nem is kell más, és elég gerinctelen dolog, hogy bizonyos országok szívóznak olyan dolgokon, amiről az utazó nem tud.
2015. júl. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Igazoltatásnál nem is kérik a TAJ kártyát, vagy a zöldkártyát. Azokat majd csak baleset után fogják kérni...
2015. júl. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
A TAJ kártya oké, mert az fedezi a saját ellátási költségeidet (vagy nem, de ez most más kérdés). De a zöldkártya az mire kellene? Mi van, ha nincs? Helyben felakasztanak? A kötelező biztosítás a másik félnek fizet, nem neked. A betétlap (baleseti bejelentő) meg amúgy is nemzetközi.
2015. júl. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
természestesen minden okmányomat viszem, ami szükséges, én csak azt kérdeztem, hogy a kék EU-s kártyán kívül szükséges-e utasbiztosítást kötnöm?
2015. júl. 29. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!