Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kisebb balesetet okoztam....

Kisebb balesetet okoztam. Nekem 5 – a másik autónak 100 ezer Ft. A kár nagysága. Következő évben a biztosításom mennyivel fog emelkedni? Lehet-e valahogy ezt kivédeni?

Figyelt kérdés

2015. nov. 3. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Két bónuszfokozatot ugrasz vissza, hogy ez mekkora szorzót jelent, azt nem tudom fejből. Egyébként a biztosítóknál általában van rá mód, hogy megtérítsd a másik autósnak kifizetett összeget. Ha élsz vele, a bónuszfokozatod nem változik. Kérdés, hogy mi éri meg neked jobban: kifizetni zsebből a másik kárát vagy vállalni a magasabb biztosítási díjat.
2015. nov. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem éri meg kifizetni a kárt.
2015. nov. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 SándorÚr ***** válasza:

én anno mikor koccantam 1 suzuki ignissel mondtam, hogy jó írjunk betétlapot de nézesse már meg szerelővel hajlandó vagy kp-ban is fizetni a bónuszom védelme miatt. Aztán hívott, hogy 60.000 nem volt annyim, de aztán kiderült 2év alatt megtérült volna.

(amúgy aztán jött a levél, hogy szalonban 350.000ért csináltatta meg, ha van kedvem befizethetem a bónuszom védelme miatt)

2015. nov. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Budwa válasza:
Igen, ki fognak küldeni egy számlát neked, hogy ennyit fizettek ki a másik autósnak és ha szeretnéd akkor bonus fokozat megtartása miatt kifizetheted ezt a biztosítónak x napon belül. Ha kifizeted a 100 ezer Ftot a biztosítódnak, akkor nem fogják csökkenteni. Az hogy mennyivel emelkedik az attól függ hol voltál, milyen bonus-malus fokozatban. De inkább fizess többet, mert nem hiszem hogy annyival több lesz. bár autó típusától függ ez. ha megírod hány éves autód az és annak adatait (teljesítmény (LE) lökettérfogat( cm3) és milyen BM fokozatban vagy akkor megmondjuk kb mennyit nő évente.
2015. nov. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Budwa válasza:
mondjuk igen, a biztosító azt ír amit akar... mert számlával nem támasztja alá, hogy ők tényleg annyit utaltak-e át a károsultnak. Ez a te döntésed, majd kapsz levelet és meglátod mennyi az összeg aztán dönts. Biztos hogy nem fogja megérni befizetni...
2015. nov. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!