Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit kell ma intézni egy autó...

Mit kell ma intézni egy autó vásárlásakor ha azonnal használni akarom? Olyasmire gondolok, hogy ugy hallottam a kötelező anonnal érvényet veszti, s már ujat kötve kell menni a kocsiért,2 tanus adásvételi nem érvényes, stb. Mi ezekből az igaz?

Figyelt kérdés
2015. nov. 7. 07:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Szabvány adásvételi, és kötelező kell rá és közlekedhetsz vele
2015. nov. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen azt tudom, hogy kötelező kell rá, de akkor meglevő kötelezővel kell menni érte?
2015. nov. 7. 08:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Érvényes kötelező biztosításnak kell lennie, ha tiéd az autó. Én ezt úgy oldottam meg, hogy egy Postától nem messze zajlott le az üzlet és bementem elintézni a papírmunkát, mert hogy a Postát választottam kötelező biztosítónak. Máshol lényegesen többet fizetnék, de csak mert van dolgozói és egyéb kedvezményem. De bemehetsz akármelyik biztosítóhoz így a közelben vagy viszel kész papírokat.
2015. nov. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

tehát akor jól hallottam. ugy emlékeztem, hogy 1 napig még érvényes volt régebben a korábbi, de ezekszerint tényleg megszünt.

online módon is köthetek?

ha vidéken veszem esetleg hétvégén akkor máskép nem megy...

2015. nov. 7. 08:22
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Az előző biztosítás az adásvételi szerződésben rögzített időponttól veszíti érvényét. Ha kereskedőtől veszed, akkor ő biztosan tud segíteni az új biztosítás megkötésében. Ha magánszemélytől veszed, akkor kérd meg, hogy hadd használhasd a számítógépét. Postára vagy biztosítóhoz menni? Nem a kétezres évek első évtizedében élünk már. Számos webes alkusz program van, ahol 15 perc alatt magad is megkötheted a köteleződet. Ráadásul szombaton a biztosítós cégek valahogy nem igazán aktívak, ha munkáról van szó (értsd: nincs nyitva). Ha van rá módod, akkor vigyél laptopot és mobil internetet. Várd meg a visszaigazoló levelet, onnantól kezdve indul a biztosító kockázatvállalása. A díjat ne felejtsd majd el befizetni, mert ez csak 60 napra szól.
2015. nov. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

és akkor ki kell nyomtatni vagy más módón is igazolható esetleges igazoltató rendőrnek?


(azt hinném megkötni ezekután okostelefonrol is lehet. vagy tévedek? ha igen, képernyőről igazolható hasonlóan ahogy vonaton is fel lehet mutatni képernyőn a jegyet?)

2015. nov. 7. 08:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez kicsit összetettebb kérdés. A rendőrt alapesetben nem igazán érdekli a kötvény, ő egy rendszerből kéri le, hogy van-e az autón érvényes biztosítás. Ma már lejárt a csekkek kora, sokan átutalással fizetik a biztosítás díját, így egy hétköznapi autós nem igazán tudja azt mutogatni a rendőröknek. A te eseted egy kicsit összetettebb. Ha ma veszed az autót, akkor a rendszerben valószínűleg még szerepelni fog az előző tulaj biztosítása, hiszen szombat révén esélye sincs lemondani. A rendőr viszont érdeklődni fog, hogy te milyen jogon vezeted azt a kocsit, erre elő kell adnod az adásvételit is. Viszont azon szerepel percre pontosan az adásvétel létrejöttének időpontja. Ekkor viszont már érdekelni fogja a te biztosításod is. Azt hogy elfogadja-e okos telefonról vagy sem, az rajta múlik szerintem. Mindenesetre a visszaigazoló e-mail megérkezése nélkül semmiképp se indulj el a gépkocsival, mert egyrészt ha kárt okozol, akkor azt saját zsebből kell állnod az okozott kárt, másrészt a rendőr is megbüntet. Persze vannak más megoldások is. Én például trélerrel hoztam haza az ország másik feléből a feleségem kocsiját, igaz én könnyű helyzetben vagyok, mert van a rokonságban egy ember, akinek van trélere. A rendszámot viszont ilyenkor érdemes leszedni, nehogy az autópályán az automata rendszámfigyelő rendszer megtréfáljon és pótdíjat számlázzon ki, mert nem vettél matricát.
2015. nov. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

egy pillanat.

kézzer irt adásvételi érvényes manapság?

és ha igen akkor csak ugy érvényes ha percre pontosan van rajta a dátum?


én mikor utoljára bonyolitottam autó adásvételit, kézzel firkantottuk rajta volt tipus alvázszám motorszám vevő eladó s 2 tanu adatai és a dátum. de csak napi pontossággal. akkor ma ez már nem lenne elég?


ugy tudom akkor ha aznap okoztam karambolt az még a régi tulajt terhelte mert igy aznap még érvényes volt. akkor ez már nem igy van?



ez a rendőrön mulik hogy elfogadja megoldás se tetszik nekem.


az akkor teljes megoldás ha kinyomtatom a visszaigazoló emailt vagy valamit?


annó mikor már megvolt az autóm a kötelező váltáskor elég volt egy olnine szerződést kinyomtatni a csekk, átutalás nem számitott, aztán ha megvolt küldtek egy igazoló kártyát.


akkor ma hogy van? küldenek egy visszaigazolást online módban és ha kinyomtatom elég? elvileg ha online módben rendelem szerepelhetne a rendszerben attól a perctől, amit a rendőr leellenőrizhet, ez mégse így van?


és én ugy tudtam nekem igazolnom KELL a biztositás meglétét egy nyomtatvánnyal és a rendőr vagy elfogadja vagy leellenörzi nem hamis e...


köszi a tréleres tippet. eszembe nem jutott volna autópályán letakarni.


viszont akkor már hátulról is fényképeznek?


eddig ugy tudtam csak elölről fényképeznek.


akkor ez is régi infó?


elavult vagyok nagyon, de érthető, 5 éve nincs autóm

2015. nov. 7. 10:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze, még mindig kézzel írva szokás kitölteni. Viszont az új típusú nyomtatványon szerepel az óra és a perc is. E nélkül az okmányiroda el sem fogadja. Erre azért van szükség, hogy az előző tulaj védeni tudja magát, ha te belefutsz egy traffipaxba, szabálysértés követsz el vagy felmész matrica nélkül az autópályára. Ha szerepel a percre pontos időpont, akkor a volt tulaj tud védekezni, hogy akkor már a te tulajdonod a gépkocsi. Ha online kötöd a biztosítást, akkor kapsz egy visszaigazoló e-mail-t, amiben visszajelzést kapsz, hogy a kockázatvállalás elindult. A kötvényt később fogod csak megkapni, de az a papír már elegendő a rendőrnek. A biztosítás díját pedig a megállapodásotok szerint kell rendezned. A rendszámos tippet én is úgy kaptam, állítólag a kamerák képesek az első és hátsó rendszámot is figyelni. Állítólag ez azért van, mert sokan azzal tükröztek, hogy levették az első rendszámot és betették úgy a szélvédő mögé, hogy a kamera ne lássa. Egy esetleges rendőri igazoltatásnál pedig volt a halandzsázás, hogy éppen most tört el a tartó. Két sérült tartót viszont már lehetetlen kimagyarázni.
2015. nov. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!