Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 3 nap múlva eladtuk büntetés...

3 nap múlva eladtuk büntetés mennyi lesz?

Figyelt kérdés

Párom vettem autót nekem ajándékba, de nagyon mellé nyúlt, mert nekem az nem volt jó így 3 nap múlva el is adta, de nem íratta át. Mekkora lesz a büntetés összege? Mondták, hogy lesz, de senki sem tudja megmondani mekkora, meg sokan azt mondják, hogy illeték...most akkor melyik.

Valaki tudja esetleg?


2015. dec. 9. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem legfeljebb az auto ara lehet.
2015. dec. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

No, és hogy sikerült eladni azt, ami nem is volt a tietek?

Besétál a vevő az okmányirodába, ahol közlik vele, hogy nem íratható át az autó, mert a tulajdonos adatai nem egyeznek az adásvételin olvasható névvel, s akkor kezdődik majd a cirkusz.

Esetleg ő sem akarja átíratni, akkor majd jövőre borul a bili, amikor a régi tulaj (aki az eladást nem jelentette le) megkapja az éves teljesítményadó befizetésre a felszólítást, netalán kiküldenek neki néhány csekket, tilosban parkolás, gyorshajtás, és egyéb címeken.


Nem tudod szabályosan eladni azt, ami nem a tiéd.

2015. dec. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mivel páromnak volt adásvételije így az autó az övé volt!! És az új vevőnek adott belőle egy példányt, amivel ő ment az okmányirodába...nem volt semmi gond belőle simán átíratta! Nem ezt kérdeztem!

Ismétlem a büntetés összegét nem tudja esetleg valaki?

2015. dec. 9. 15:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel asszem 15 napod van rá, hogy bejelentsd, hogy vettél autót (aki eladta annak már kevesebb), akkor ha nem jelentettél be semmit (és gondolom nem, ha még nem volt átíratva), akkor az új tulajdonos úgy tesz, mintha nem tőletek, hanem az előző tulajtól vette volna meg.

Bár ez meg azért fura, mert akkor az előző tulajt a mostanival össze kell hozni, mert amíg a párod neve van ott mint vevő, addig nem tudja tovább adni.


Tehát kb. semmilyen büntetésre nem lehet számítani, mert olyan patt a helyzet.

2015. dec. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!