Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha NETRISK-en váltanám a...

Ha NETRISK-en váltanám a KGFB-t, ott "azonnal" (még aznap) érvényes a 30 napon belüli felmondási időhatár, tehát érvényesnek mondható az előző felmondása határidőn belül? Kicsivel bővebben lent!

Figyelt kérdés
Tehát ha a 30 nap utolsó napján (évforduló előtt 30 nappal, napra pontosan) váltanék ezen a netes alkuszon, megtehetem, hiszen érvényes lesz így is, vagy el kell telnie neten váltott KGFB esetén is néhány napnak, hogy az előző érvényesen felmondottnak tekinthető legyen?

2016. márc. 10. 20:37
 1/1 anonim ***** válasza:

A régit felmondani a törvény szerint legkésőbb a forduló előtt 30 nappal tudod. LEGKÉSŐBB!!! Tehát ha 30 nappal előtte mondod fel, akkor már nagyon necces, a Netrisk szerintem nem is vállalja aznap a régi szerződés felmondásának intézését, azt neked kell megtenni, pl. faxon beküldeni. A Netrisknél én legutóbb kb. 35 nappal korábban akartam felmondani, már akkor sem csinálták meg, nekem kellett faxolni. Szóval inkább 40 nappal korábban mondd fel, biztos, ami zicher, ha Netrisken akarod intézni.



2. Az új szerződést megkötheted az évforduló előtt bármelyik napon, akár egy nappal előtte is. Ha pl. április 1-jén van a fordulód, március 2-án éjfélig mondhatod fel, és március 31. éjfélig köthetsz újat. Ha március 31. éjfélig nem kötöd meg az újat, akkor fedezetlenségi díjat kell fizetni, ami elég drága.

2016. márc. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!