Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A vagyonszerzési adót akkor...

A vagyonszerzési adót akkor is ki kell fizetnem ha ugy adom el az autot, hogy nem helyeztem forgalomba?

Figyelt kérdés

A vagyonszerzési adót akkor is ki kell fizetnem ha ugy adom el az autot vissza kulfoldre , hogy nem helyeztem forgalomba?

Külfoldon vettem egy autot amire e rendszamot tetettem muszaki van rajta de meg kulfoldi papiros es kulfoldon is veszik meg? Kell fizetnem igy is?



2016. márc. 18. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

A forgalomba helyezés az nem függvénye a vagyonosodásnak..állhat az udvar közepén, és csak gyönyörködsz benne, akkor is vagyongyarapodás.


Add el, aztán meglátod. Volt vagyon, nincs vagyon

2016. márc. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Egyszerű: írj a NAV ügyfélszolgálatára egy e-mailt a kérdéseddel, és pontos, részletes választ fogsz kapni.

Többre mész vele, mint az itt kapott, esetleg félrevezető vagy ellentétes válaszokkal.


[link]

2016. márc. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha kaptál rá E rendszámot, akkor már elindítottad a honosítást, csak még a regadót ne fizetted ki. Csak sejtem, hogy a regadót már nem fogják elengedni, de talán a szerzési illetéket és a forgalmit, törzskönyvet, rendszámot megspórolhatod.

Tényleg a NAV a megoldás, és az okmányiroda, hogy meg lehet-e szakítani az eljárást.

2016. márc. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Okmányiroda, megmondják fixen.
2016. márc. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!