Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vétlen félként balesetem volt...

Polleen kérdése:

Vétlen félként balesetem volt és a bejelentő kitöltésekor derült ki, hogy lejárt a jogosítványom. A biztosító okozhat nekem emiatt valami problémát?

Figyelt kérdés
Balesetem volt, ahol a másik fél elismerte a felelősségét és a helyszínen kitöltöttük a bejelentőt. A kitöltéskor vettem észre, hogy lejárt a jogosítványom. A kárrendezéskor lehet ebből valami problémám? Pl: a vétkes fél biztosítója visszautasíthatja a kár kifizetését vagy feljelenthet hogy lejárt jogsival vezettem?

2016. jún. 16. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
nem, mivel te voltál a vétlen. Ha te lettél volna a vétkes, akkor sem feltétlenül lenne gond, ha utána megfelelsz az alkalmasságin.
2016. jún. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A vétkes fél biztosítója mérlegelheti, hogy fizet-e ilyen esetben.

Nem ismerem részletesen az eseményt, lehet, hogy még nyakatekert okoskodással sem hozható összefüggésbe az egészségi állapotod a balesettel; de a biztosítók nem szeretnek fizetni. És, ha vizsgálódik a biztosító, a beismerő fél is "megvilágosodhat": zavarban volt, sietett, nem gondolta végig, nem egészen úgy volt stb. Neki sem érdeke, hogy fizessen a biztosító, mert akkor emelkedik a díja. És, ha megtudja, hogy van esély rá...

De, lehet, hogy problémázás nélkül fizetnek.

2016. jún. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége?
2020. szept. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!