Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vettem egy Bmw 318 i-t ami...

Windiesel23 kérdése:

Vettem egy Bmw 318 i-t ami német okmányos. Kérdésem a következő: kis és nagy briff ill. forgalmija megvan. Szükség van 2 nyelvű adásvételire ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Mi lenne a pontos menete az átírásnak? Az autót már itthon vettem magyar tulajtól az autón nincs rendszám, szóval nincs biztosítása és ki is van vonva a forgalomból ( német ). Milyen papírok kellenek az átíráshoz? A kis és nagybriff ill. forgalmija megvan. Szükség van-e 2 nyelvű adásvételire ebben az esetben? Köszönöm a válaszokat.

2016. jún. 17. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:

A magyar okmányirodának elég a magyar nyelvű.

Amúgy eleve otthagytam volna mert alap hogy ha autó kell külföldről akkor mi magunk hozzuk el azt az eredeti gazdájától és nem nyerészkedő magánnepertől vesszük meg aki jó eséllyel átcsap a palánkon vele.

De tudom nem erre vagy kíváncsi. Csak azért írtam le hátha ki lehet még hátrálni belőle. Mert már az sem tiszta ügy hogy ő a külföldi eredeti német tulajdonos nevében akarja továbbadni. Ezután hiába mész vissza hozzá ha valami gáz lesz az autóval mert ő mossa kezeit. Az ilyen eleve kb fele annyiért vette az autót amennyiért neked eladja. Ne csináljon hülyeséget Mr. Diesel!

2016. jún. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos 6 hónapos dolog már ez... nem jártam kellő képen utána a dolgoknak mert alkalmi vétel volt... Minden esetre bízom benne hogy nem lesz semmi gubanc. A gyors válaszodat köszönöm. Ment a Zöld!
2016. jún. 18. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!