Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vezethetek e egyedül, az...

Vezethetek e egyedül, az alábbi szituációban szituációban belföldön, külföldön?

Figyelt kérdés
Két éve vettem meg életem első autóját egy Opel Astra F-et. Mivel még nem volt magas keresetem, így az édesanyám lett az üzembentartó (Mivel sokkal olcsóbb a biztosítás) és én lettem a tulajdonos. Természetesen édesanyám neve került be a forgalmiba mint üzembentartó. Két év alatt egyszer sem igazoltattak. A múltkor voltam Kassán majd hazafelé ismerős mesélte hogy külföldön például ha elkap a rendőr úgy hogy nem az én nevem van a forgalmiban, akkor ott kell hagyni az autót.. Illetve belföldön is elég komoly összegekre büntetnek ha az üzembetartó nem ül mellettem. Ebből mennyi igaz? Mi a teljes jogszabály erre az esetre?

#tulajdonos ##forgalmi ##uzembetarto
2016. jún. 18. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Belföldön nem igazán foglalkoznak vele, megmondod anyádé és kész.


Külföldre érdemes egy többnyelvű meghatalmazást vinni (ért. szerűen ország nyelvén érdemes), hogy ne kötözködjenek.

2016. jún. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán jó dolog magaddal hordani, de a törzskönyvben a tulajdonos neve, adatai szerepelnek. Végülis, ugyanúgy kell vigyáznod rá, mint más igazolványaidra, értékeidre.
2016. jún. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Illetve belföldön is elég komoly összegekre büntetnek ha az üzembetartó nem ül mellettem."


Már megint valami kamu kocsmaduma! :(

Szép lenne ha Wáberer Gyurinak is ott kellene ülni minden kamionjában!

:D

2016. jún. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Tehát akkor kell a meghatalmazás (lehetőleg angol nyelven is)? Vagy elég a törzskönyv? ((Egyébként én mindig vigyázok az értékeimre :) ))
2016. jún. 19. 14:09
 5/5 anonim ***** válasza:
A törzskönyv semmiképpen sem kell (Főleg, mert az egy "magyar találmány", sehol máshol a világon nincs.)
2016. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!