Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Külföldről szeretnék autót...

Külföldről szeretnék autót venni de a kinti rendszámot meg szeretném tartani. Van rá lehetőség?

Figyelt kérdés

Van az utcánkban egy szlovák autó, az őrök nem büntetik meg ha nem vesz jegyet, különféle vicces táblákat tesz ki, hogy így-úgy jártak a parkolósok.

Az a baj, hogy megirigyeltem, én is szeretnék külföldi rendszámú autóval járni. Mert annak csak előnyeit láttam eddig. Nade, mi a helyzet a bizotsítással? casco? kell kinti lakcím?


2016. szept. 1. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Lakcim vagy vallalkozas kell, amire be tudod kint jegyeztetni az autot. Vannak cegek, akik ilyennel foglalkoznak.
2016. szept. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

kell kinti lakcím, vagy ha kinti céged van.

De ha megvan a lakcím, akkor is tudnod kell bizonyítani, hogy életvitel szerűen élsz a rendszámot kiadó országban, itthon csak látogatóban vagy. Pár éve erre nagyon rászálltak, mert sokan így spórolták meg a luxusautók regadóját, meg mindent. Viszont más országokban más a biztosítás díja, illetve egy esetleges balesetnél nagyobb lehet a hercehurca. Csak azért amit írtál, nem éri meg játszani ilyesmivel. Ha pl osztrákban dolgozol és laksz, de sűrűn jársz haza, akkor lehet osztrák rendszámú autód. De én olyat hallottam egy ismerőstől, hogy neki német rendszámú az autója (német állampolgár az ürge, meg ott van vállalkozása, csak itthon is van lakása, ilyen kétlaki életet nyom) és kb 250ezer forint a kötelező biztosítása egy évben. Lehet hülyeség, nem tudom, én sose utaztam ilyen dolgokban, ezt hallottam.

2016. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!