Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a teendő akkor, ha közúti...

HMD kérdése:

Mi a teendő akkor, ha közúti baleset után majdnem 4 hónappal a rendőrség még mindig nem küldte a biztosítás rendezéséhez szükséges papírokat?

Figyelt kérdés
Arról volt szó, hogy 30 és 60 nap közötti időintervallumban küldik, de ha jól számolom, az már bőven letelt június eleje óta. Vagy ezt nem is nekem küldenék, hanem egyből a biztosítónak? Vagy külön nekem kell bemennem érte? Vagy ennyire nem foglalkoznak az emberrel? Vagy ez csak velem történik meg? Végül is mindegy, mert a kocsim totálkáros lett, csak az zavar, hogy megígérnek valamit (hogy 60 napon belül küldik), és tök nem is foglalkoznak az üggyel.

2016. szept. 20. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is kb. fél év múlva lett meg a szükséges JOGERŐS végzésem, és csak akkor kaptam meg a pénzt a biztosítótól.


Először is a szabálysértési ügyintézőnek van 60 napja meghozni a határozatot, ezt a felettese meghosszabbíthatja 30 nappal ha szükséges. Ezután kiküldik a határozatot a vétkesnek, ha átveszi és 15 napon belül nem akar fellebbezni, akkor lesz jogerős, és te is megkapod a határozatot, de neked is van 15 napod fellebbezni. Az én esetemben a vétkes fél nem vette át a határozatot, így keresni kezdték, mert a lakcímén nem találták. Erre megint van 60 napjuk, és ha nincs meg akkor a részéről jogerős lesz.

Eddig eltelt 5 hónap, és még a 15 napod nincs benne.


Szóval türelem.

2016. szept. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Érdeklődj az illetékes rendőrkapitányságon

Az nem kerül semmibe:)

2016. szept. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


1: Nálam a "hátulról belém hatoló" autós már akkor elismerte, hogy ő a vétkes (nyilván, mivel hátulról jött belém - nem tartott kellő követési távot), meg egész segítőkész volt. Úgyhogy szerintem itt nem kellett senkinek utánajárni, meg bíróságra járkálni, elvileg "simán ment" az ügy. Egyébként ő céges kocsival volt (amin állítólag már 2 hónapja nem volt műszaki...), szóval neki már gondolom rendeződött minden, csak nekem kell várnom. De ezek szerint ez így "normális", hogy ennyit várni kell, mert több kézen megy át és így az átfutási idők összeadódhatnak.

Ennek akkor "örülök", mert legalább nem kell azt éreznem, hogy "nem csinálok semmit, csak várok", ahelyett, hogy érdeklődnék, a rendőrséget hívogatnám, vagy esetleg bemennék. Szóval az a lényeg, hogy biztosan küldik majd, rajta vannak az ügyön. Ez jó hír. Úgyhogy köszönöm.


2: Elméletileg nem kerülne semmibe, csak kb. egy egész napom rámenne gondolom, szóval szabadságot kellene kivennem, de ez még annyira talán nem is lenne probléma. A gond pont az lenne nekem, hogy oda megyek, a Rendőrségre, ami nem csak egy sima hivatal, hanem A Rendőrség és ott kérdezgessek vadidegen űberkomoly embereket... Azt se tudom, hogy ott hova kellene mennem, meg mi van akkor, ha nem is karnak egyáltalán segíteni és elhajtanának a ...-ba, hogy "ne zaklassam őket ilyen hülyeségekkel, van sokkal fontosabb dolguk is, várjak, aztán majd lesz valami". Egyébként ugyanez lenne a telefonálgatással is. Amúgy sem szoktam, de oda meg nem is akarok, mert csak beégetném magam.

Pedig már kérdezgették körülöttem, hogy mi van a biztosítással, történt-e valami előrelépés. És ők is ezt mondják, amit Te, hogy járjak utána. De ez nem ilyen egyszerű. És itt nem a lustaságra gondolok, hanem hogy izé... De azért köszönöm a választ, főleg a szmáilit. :)

2016. szept. 21. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!