Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autóvásárlás lakcímkártya...

Autóvásárlás lakcímkártya nélkül vagy külföldi lakcímmel megoldható?

Figyelt kérdés
Autóvásárlás lakcímkártya nélkül vagy külföldi lakcímmel lehetséges? Éppenséggel van egy lakcímkártyám mikor még Pesten éltem albérletben, de az már nem érvényes, jobban mondva ki kellett volna jelentkeznem de nem tettem meg annakidején. Romániában van állandó lakcímem, de kettős állampolgár is vagyok, csak Magyarországon nincs állandó lakcímem de ott szeretnék autót venni. Most Németországban dolgozom de majd Pestre szeretnék költözni mikor itt végeztem. Ezért is lenne jó eleve Magyarországon forgalomba helyezett autót vásárolni, mert ha otthon teszem meg akkor majd úgy is be kellene iratni, és az 1-2 ezer euró is lehet a semmiért, mivel nem olcsóbbak Romániában a gépjárművek és amellett nem szivesen furikáznék román rendszámmal, nem szeretnén hogy csupán a rendszám miatt románnak nézzenek. Nem mintha azzal teljesen mentesülnék a románozástól, mert amúgy is sokak szerint a határon túliak nem magyarok de ebbe most ne menjünk bele :-). Lényeg hogy a fölösleges megbélyegzést jobb kerülni, de a beiratósdi (forgalomba helyezés) is fölösleges költség lenne. Vélemények, megoldható valamilyen módon, vagy be kellene jelentkeznem egy magyarországi rokonhoz például? Válaszokat előre is köszönöm!

2016. okt. 15. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha magyar rendszámos autóval akarsz közlekedni, akkor kell az magyar lakcím. A lakcímkártyád nem jár le sosem, ha kijelentkezel le kell adni, amíg nálad van, érvényes, de csak arra a címre írják a forgalmit, ami nem mindig előnyös.
2016. okt. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem jár le, az jó, de abban igazad van hofy nem előnyös, autót vehetnék, de gondolam ha megbüntetnek valamikor akkor a büntetés is arra a címre menne. Kûlföldi címre nem lehet kérni mondjuk? Londonból át tudtam irányitani a banki értesítéseket Romániába, de ez annal komolyabb gondolom...
2016. okt. 16. 18:18
 3/9 anonim ***** válasza:
A hatóság csak a nyilvántartás szerinti címre küld mindent.
2016. okt. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged és a válaszaid, mondjuk nem tudom hogyan kellene csináljam hogy jó legyen...
2016. okt. 16. 21:55
 5/9 anonim ***** válasza:

A németek se fognak megdicsérni azért, hogy németországi lakosként nem német rendszámos autóval furikázol. Konkrétan adócsalást valósítasz meg ezzel, azt pedig nagyon nem szeretik.


A szabályos megoldás az, hogy ott kell forgalomba helyezni az autót, ahol élsz. Tehát jelenleg Németországban.


Ha Magyarországon egyszer már forgalomba helyezett autót veszel, és arra kérsz német rendszámot, akkor nem kell majd regisztrációs adót fizetni, ha később ismét magyar rendszámot tennél rá. A németeknél meg eleve nincs is regisztrációs adó.

2016. okt. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez kivitelezhető lenne de nem gazdaságos, éves szinten 1000-1500 eurót fizessek csak azért mert van egy autóm, mivel itt ennyibe kerülnek az adók, biztosítás stb, 12 hónapból nem szivesen dolgoznék egy hónapot csak az autómért, más annyiból vesz. Hogy mit szeretnek a németek az nem igazán érdekel, ha annyit keresnék mint a Németek annyit is fizetnék mint ők, akkor nem lenne megterhelő számomra...
2016. okt. 17. 07:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Adót fizetni sosem gazdaságos. Adót csalni (szerinted) jobban megéri, de csak amíg nem buksz le. Mert onnantól kezdve nagyon drága lesz. A külföldi rendszámos autókat gyakran ellenőrzik, éppen emiatt.


Abba már bele se merek gondolni, hogy ha netalán kint balesetet okoznál, és a magyar biztosítód visszaperelné rajtad a kárt, mert életvitelszerűen nem Magyarországon élsz...


Aki nem engedheti meg magának az autót, az ne vegyen magának autót.

2016. okt. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Itt semmiféle adócsalásról nem lenne szó, adót, biztosítást stb fizetnék én, csak Magyarországon. Miért, szerinted minden magyar aki külföldön dolgozik beiratja az autóját, jelen esetben Németországban ? Én hasonlóról még nem is hallottam.. Ha úgy tervezném hogy itt maradok éveket még, akkor más lenne a helyzet vagy ha sosem szeretnék hazamenni... Itt sem halnék bele az autó költségeibe, de pénzt gyüjteni jöttem, főleg hogy otthon sem volt olyan rossz dolgom, de itt ugye kb mindent jobban megfizetnek.
2016. okt. 17. 14:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Van, aki megússza, van, aki lebukik. Az adócsalás már csak ilyen.
2016. okt. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!