Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vettem nemrég egy 50köbcentis...

Balint9507 kérdése:

Vettem nemrég egy 50köbcentis robogót adásvételi van, de az eladó átvert a motor közel sem volt olyan állapotba mint azt ő elmondta akkor. Mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés

50ezer Ft-ért vettem sok alkatrész hiányzik belőle a hengert fúrták de ezzel tönkre is tették, szimeringek, csapágyak hiányoznak, nagyon rosszul szerelték össze. Amit mondott, hogy újak valójában hazugság volt. Ha nem veszi vissza valamiért feljelenthetem?


A szerződésben van egy ilyen pont: "Az eladó a vevőt a motorkerékpár műszaki állapotárol, sérüléseiről részletesen tájékoztatta, aki ezt tudomásul vette" Tájékoztatott csak éppen nem az igazságot mondta el.



2016. okt. 22. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Csalasert siman feljelentheted. Hogy mennyi ertelme van, azt nem tudom, lehet hogy egy-ket erosebb testalkatu rokonnal felkeresni celravezetobb. Eroszak ne legyen, csak 'gyozzetek meg', hogy jobban jar ha onkent adja vissza a penzt es viszi a robogojat, ahova akarja.
2016. okt. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

Még fiatal vagy, feldolgozod.. Veszíteni is tudni kell, bár baromira kellemetlen, mondhatni fáj...


hagyd a francba az egészet, ne jelents fel senkit...csinálj úgy, mintha mi sem történt volna...ötvenezerért ennyit kaptál, meg egy nagy tanulságot...



most az jön, hogy alaposan felújítod, és meglátod, a végén még elégedett leszel magaddal...és ez a legfontosabb.


Több vigaszom nincs, de azt jószívvel teszem.

Pár hétig még bosszankodni fogsz, de aztán ahogy épül-szépül a mocid, egyre jobb kedved lesz...


nézd az előnyös oldalát.


csá

2016. okt. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy Derbi robogorol van szo amihez nem éppen lehet találni alkatrészt
2016. okt. 22. 18:15
 4/6 anonim ***** válasza:

na ezert adta el neked a joember, mert neki se volt alkatresze, es a takolassal csak rontott a helyzeten.


mindenkepp tereld komoly sikra az ugyet, ha teged atvert, mast is at fog. igenis jelentsd fel csalasert, vagy ha ehhez nem fulik a fogad, latogassatok meg szemelyesen, es gyozzetek meg hogy jobban jar ha visszafizeti a penzt, mintha mondjuk 'baleset' eri a lepcson lefele menet.

2016. okt. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

kipróbáltad? működött? tettszett megvetted ennyit kérdez a biróság használt ez van

nem sok mindent tucc csinálni

ügyvéd tudhatna de az elviszi a motor árát

keress hozzá bontottat vagy add el igy te is

mond hogy tartozás fejében hagyták rád nem tucc róla semmit

ennyi és te nem leszel bűnös

2017. jún. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem tudsz jogilag helytálló feljelentést tenni, miszerint a szerződés szerint tisztában voltál az állapotával, és úgy vetted meg. Esetleg csalásért feljelentheted, de akkor azt kérdezi majd az ügyvédje, hogy miért nem győződtél meg a motor állapotáról a vásárlás előtt, miért most utána pereskedsz. Máskor azért jobban kell átnézni egy motort vásárlás előtt, ettől függetlenül sajnállak, és utálom az ilyen hazudós embert, mint az eladó.


Azzal, hogy megfenyegetitek, zsaroljátok a csávót, még lehet, hogy ő fog feljelenteni, és akkor rosszabbul jársz, mert nem jogilag akartad az igényedet jelezni, ami a feljelentés lett volna.

2017. jún. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!