Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó forgalomból való végleges...

Autó forgalomból való végleges kivonásához elfogadnak-e külföldi bontási papírt is?

Figyelt kérdés
Hollandiában vagyok. Tönkre ment az autóm, egyáltalán nem érné meg a javítása, vagy a hazaszállítása. Viszont olvastam, hogy csak úgy tudom kivonatni a forgalomból véglegesen, ha van bontási papírom. Itt van bontó, be tudnám adni az autót, csak azt nem tudom, hogy külföldi papírt elfogadnak-e, vagy megszívtam, és muszáj lesz hazaszállíttatnom az autót, és otthon beadni a bontóba... Előre is köszönöm szépen a válaszokat.

2016. nov. 6. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem elfogadják, de mindenképpen fel kellene hívni az okmányirodát, vagy e-mailben megkérdezni tőlük.
2016. nov. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van erre jó kis jogszabályunk:


[link]


110 §:

(5) A jármű forgalomból történő végleges kivonásához el kell fogadni a más EGT-államban kiállított bontási átvételi igazolást is, amennyiben az megfelel az elhasználódott járművekről szóló 2000/53/EK európai parlamenti és tanácsi irányelv 5. cikkének (3) bekezdése szerint kiadott bontási igazolások minimumkövetelményeiről szóló, 2002. február 19-i 2002/151/EK bizottsági határozatnak.

2016. nov. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor ezek szerint elfogadják. Viszem is a bontóba...
2016. nov. 7. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!